Ljudje radi poslušamo glasbo. Veliko nas ima doma dostojno opremo, ki pričara dovolj kvaliteten zvok, da lahko uživamo v glasbi. Nekateri prisegajo na slušalke in prenosni predvajalnik, drugi najraje poslušajo priljubljene melodije v dnevni sobi, spet tretji samo v avtomobilu. Človeško uho zazna spekter zvočnega valovanja med frekvencami 20 Hz in 20.000 Hz. Vendar večina ljudi ne sliši razlike med istimi posnetki, ki so predvajani na različnih medijih. Audiofili slišijo še tako majhne razlike in vsi po vrsti težijo k najboljšemu zvoku, ki si ga lahko privoščijo s svojim proračunom.
Za kvalitetne veljajo že neaktivni zvočniki, ki so dražji od 200 evrov za en kos, vendar za marsikoga to ni dovolj. Najvišje cene dosega audiofilska oprema, ki je ne prodajajo v velikih trgovskih centrih, temveč v očem skritih trgovinah, ki se običajno ne oglašujejo, saj ciljajo le na posebno 'kliko' ljudi.
V samem vrhu ponudbe je oprema, ki je že tako perverzno draga, da bi za njeno vrednost lahko nahranili manjše mestece. Kaj žene redke kupce, da kupijo tako drago opremo? Jasno je namreč, da se s sodobno tehnologijo da proizvesti vrhunske zvočnike za veliko manj denarja. Očitno je v igri luksuz in prepoznavnost neke blagovne znamke ter dragi materiali, ob katerih naj bi se zarosile oči. Obstajajo zvočniki, ki imajo tudi umetniško vrednost, kakršne na primer izdeluje znani oblikovalec Ross Lovegrove. Večinoma pa prevladujejo povsem običajne oblike, ki pod ohišjem in okvirjem skrivajo popolni audiofilski užitek. Poglejte si galerijo najdražjih zvočnih sistemov na svetu.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV