Njegove stvaritve so vedno zanimive, nikoli preveč klasične in vedno dvigajo obrvi. Poleg tega pa se Galliano ne ukvarja s tem, ali bo veslal po komercialnih vodah ali pa ljudi puščal trde z 'hardcore' visoko modo, ki ni namenjena ulici, temveč oboje kombinira na neopazen, svojstven način.
Juan Carlos Antonio Galliano Guillén se je rodil Španki in Gibraltarčanu v južnem Londonu pred 50 leti. Po končani katoliški šoli je nadaljeval študij na slavni londonski umetniški akademiji St. Martins School of Art (to umetniško akademijo je od znotraj spoznalo tudi nekaj Slovenk in Slovencev). Njegova diplomska naloga je bila kolekcija oblačil iz francoske revolucije, ki jo je kmalu v celoti prodal v Londonu. Njegova drugačnost je postala njegov stil, saj se od začetkov osemdesetih, ko je inovativno vpeljal drugačen pogled na modo, vedno izraža svojstveno in inovativno.
Vendar je pravi preboj Gallianu uspel šele s prevzemom mesta glavnega oblikovalca v modni hiši Givenchy, kamor ga je pripeljal nos za sveže ideje in dobre modne posle, milijarder Bernard Arnault. Slednji je največji lastnik konglomerata LMVH (Louis Vouitton, Moet Hennnessy), ki pod svojo streho drži tudi Givenchy. Oblikovalec je začel presenečati z drugačnimi kroji in oblikami, z inspiracijo iz tridesetih let prejšnjega stoletja. Njegov stolček je kmalu prevzel drugi angleški čudežni deček modnega ustvarjanja , pozimi leta 2010 preminuli Alexander McQueen. Galliano pa se je premaknil na oblikovalski tron še bogatejšega podjetja pod Arnaultovim okriljem, slavno modno hišo Dior.
Umetnik živi v Parizu, kjer je za svoje dosežke že dobil francoski viteški naziv, kar je izjemno za oblikovalca britansko-španskega rodu. Na leto ustvari šest kolekcij za Dior in še nekaj svojih, ki jih predstavlja pod imenom G-Galliano. Za kolekcijo, ki si jo lahko ogledate v galeriji, je dobil inspiracijo v legendarnem Charlieju Chaplinu in obdobju predvojnih in povojnih let. Navkljub čudaškosti in visoki oblikovni kreativnosti je nekaj kosov oblačil popolnoma nosljivih in že nakazujejo ponovni uspeh njegovih kreacij.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV