Odkar smo postali obsedeni z mobilnimi telefoni, zapestne ure ne potrebujemo več. Takšno je mišljenje večine, manjšina, ki še vedno prisega na kvalitetno ročno uro, pa se s tem ne strinja. Manjšino v glavnem predstavljajo poslovneži, zdravniki, arhitekti, tudi politiki, ki so za prestižno uro pripravljeni odšteti veliko denarja.
Na letošnjem izboru Ure leta 2010 so se v kategorijo znamka z najboljšim razmerjem med kakovostjo in ceno uvrstile blagovne znamke Longines, Tissot in Seiko. V absolutni kategoriji so zmagale ure Breitling Chronomat B01, Panerai Luminor 1950 3 Days Automatic in Rolex Oyster Perpetual Datejust II.
Tudi dame imajo svoje priljubljene znamke in modele, med vsemi so zmagale Chanel J12, Cartier Ballon Bleu in Rolex Oyster Perpetual Datejust.
Osnovna cena za model Breitling Chronomat B01 je 6100 evrov, cena za najdražjo različico iz rdečega zlata ter pasom iz reptiljega usnja je precej višja, 18.630 evrov.
Kot pravijo urarji, v Sloveniji ponaredkov naj ne bi bilo, vsaj pri uradnih prodajalcih ne, so jih pa že velikokrat obiskali ljudje, ki so drago uro kupili v tujini, misleč da je original, v resnici pa je bil dober ponaredek. In tudi dobri ponaredki lahko veliko stanejo.
Da je svet ur v resnici svet luksuza priznavajo tudi urarji, ki o svojih strank in sklenjenih kupčijah ne želijo govoriti. A njihovi nasmeški povedo več kot besede. Poglejte si videoprispevek, kdo v Sloveniji kupuje prestižne ure in koliko so kupci zanje pripravljeni odšteti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV