In temu primerno so ga stvaritelji poimenovali kar 'Noetova barka'.
Vodni hotel je zasnovan tako, da bi se lahko uspešno zoperstavil poplavam, ogromnim valovom, plimovanju, potresom in drugim naravnim katastrofam. Barka bi prosto lebdela na površju, tako da razburkano morje nanjo ne bi imelo tako velikega vpliva. Gostje bi uživali v prečudovitem zelenem okolju, ki ga ne bi želeli nikdar zapustiti.
Na zunaj barka izgleda kot velika morska školjka, kar pa ni nobeno naključje. Arhitekti so se namreč namenoma izogibali ostrim potezam, saj hotel tako lažje kljubuje valovom, zapleten sistem kablov in lokov pa zagotavlja enakomerno porazdelitev teže, ki barko varuje pred potresi. Vsi deli plavajočega hotela bi bili izdelani vnaprej, kar bi zagotavljajo izredno hitro gradnjo. Seveda bi bilo gostom na voljo vse razpoložljivo razkošje, med drugim tudi vrt, kamor bi se gostje lahko umaknili na samo, služil pa bi tudi kot rastlinjak. Hotel bi filtriral sončno svetlobo in s tem zmanjšal potrebo po prevelikem dodatnem osvetljevanju.
Barka bi se z energijo oskrbovala prek fotovoltnih sončnih celic, imela pa bi tudi zbiralnik deževnice. Okvir je na zunaj zaščiten s plastjo ETFE (ethyl-tetra-fluoro-ethylene) folije, ki je nelepljiva in se zato skoraj ne umaže. Enak material so uporabili tudi Kitajci pri gradnji Vodne kocke v Pekingu. Barka tako izgleda kot nekaj iz znanstveno fantastičnega filma, poleg tega pa je popolnoma samozadostna. Sedaj lahko le upamo, da se črne napovedi okoljevarstvenikov ne bodo uresničile, saj bo v tem primeru barka v 22. stoletju postala najbolj priljubljena turistična atrakcija.
Medtem ko nekateri hoteli plavajo, pa se drugi spogledujejo z nebom.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV