Obstaja več vrst vplivnežev – od klasičnih ambasadorjev znamk, mnenjskih voditeljev, znanih oseb, do ustvarjalcev vsebin na družbenih omrežjih. Čeprav se marsikomu naježi koža, ko sliši besedo influencer, pa ta ne gre nikamor, saj vplivneži omogočajo bolj subtilen in učinkovit način oglaševanja. Ker so si svoj bazen sledilcev zgradili na zaupanju, imajo njihova dejanja/priporočila večjo težo in v očeh sledilcev veljajo precej več kot sporočila preko klasičnih oglaševalskih kanalov.
Ni skrivnost, da potrošnik vse manj verjame neposrednim sporočilom blagovnih znamk, raziskave pa kažejo, da uporabniki 10-krat bolj verjamejo vplivnežem kot pa podjetjem, zato so marketinške strategije vse bolj osredotočene na njih, pa če vam je to všeč ali ne.
Resda nekaj podobnega znamke že desetletja počnejo z igralci, športniki, glasbeniki, manekenkami ipd., a po klasičnih kanalih, medtem ko smo pri vplivnežih mi tisti, ki jim želimo slediti in želimo vedeti, kaj imajo povedati. Temu primerno so se prilagodile marketinške strategije in v tej luči je v Dubaju nastala tudi študijska smer influencer, ki jo v sodelovanju s šolo komunikacije Mohammed bin Rashid School for Communication (MBRSC) ponuja ameriška univerza v Dubaju (AUD).
Dodiplomski študij se osredotoča na to, kako postati vplivnež na družbenih omrežjih, študentom pa obljublja, da se bodo v šestih semestrih izučili v javnem nastopanju, ustvarjanju domiselnih vsebin in izdelavi družbenomedijske strategije. ''Program je pripravila elitna skupina profesorjev, specializiranih za medije, strateško komuniciranje, novinarstvo in medijske inovacije,'' in bo pokrival vse aspekte družbenih medijev, razlaga dekan šole MBRSC, Ali Jaber.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV