Umazana četrt s pravim imenom Manshiyat Naser ima trgovine in bare kot druge mestne četrti, razlika je le ta, da so se prebivalci specializirali v selekciji različnih vrst smeti. Tako je moč videti med kupom plastičnih steklenic gručo otrok ali skupino žensk, ki sortirajo steklenice in konzerve. Ostale odpadke sežigajo na priročnih sežigalnicah – seveda sredi ulice, ali pa smeti uporabijo za kurjenje peči v kuhinjah. Glede na katastrofalne higienske razmere so prebivalci presenetljivo zdravi ali pa že tako močno prilagojeni na vsakodnevno svinjarijo, da pravzaprav ničesar ne pogrešajo.
Zanimivo
Neznosno življenje med kupi smeti
Po vsem svetu obstajajo mesta, ki se dobesedno utapljajo v svinjariji. V predelih Somalije, Zambije, Brazilije, Černobila so prebivalci prekriti s smetmi, na seznam umazanih mest pa dodajamo še eno, sicer priljubljeno turistično mesto, Kairo.
Egipt je najbolj znan po svoji bogati kulturni dediščini in znamenitih piramidah, le malo kateri turist pa zaide v del prestolnice Kairo, znan tudi pod imenom 'Mesto smeti', v katerem se prebivalci dušijo v smeteh. Smeti gledajo iz prav vsake možne luknje, polno jih je na strehah, za vogali, v kotih, skratka vsepovsod.
Bolj kot gore smeti je nenavadno to, da umazana četrt ni zapuščena, saj kar vrvi od življenja, in očitno kupi smeti nikogar ne motijo. Ljudje se obnašajo povsem običajno, enako kot v najbolj čistih mestih po svetu; hodijo po vsakdanjih opravkih, sredi kupov smeti jejo, spijo, se družijo, na tistih mesti, kjer je nekoliko več čistine, pa vzgajajo drobno živino ali celo obdelujejo vrtičke.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV