V vodi so se ohranili prastari mikrobi, enocelični organizmi, ki so tisočletja preživeli brez zraka in svetlobe. Ujeti pod debelo plastjo ledu so se razvijali in razmnoževali ter se spremenili v prvobitno blatno brozgo oziroma mulj. Počasi je na površini nastala razpoka in tako rekoč 'spustila duha na plano'; slap vode in blatne brozge je privrel na površino in se sčasoma spremenil v petnadstropni, rdeče obarvan slap, ki spominja na kri. Voda, ki bruha iz ledenika, je slana in zelo bogata z železom, in prav kovina ji daje rdečo barvo.
Že od nekdaj so raziskovalci fascinirani nad krvavim slapom, še posebej zaradi dejstva, da se nahaja na enem najbolj suhih predelov Antarktike, ki se v resnici imenuje Dry Valley – Suha dolina.
Ledenik so leta 1911 odkrili raziskovalci odprave Roberta Scotta. Sprva so menili, da rdečo barvo povzročajo alge, kasneje pa so znanstveniki potrdili, da obarvanost povzroča oksidacija železa.
Nekateri znanstveniki celo menijo, da so organizmi pravzaprav nezemeljski in naj bi celo obstajali tudi drugje v našem osončju, vendar do njihovega odkritja v vesolju in potrditve te teorije še ni prišlo. Glede na barvo in lokacijo slapa se vse teorije zdijo precej verjetne.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV