Pruthvirajeva družina je poskusila dečku olajšati življenje že z vsemi mogočimi zdravljenji, vključno z homeopatijo in lasersko odstranitvijo dlak, vendar se nobeno zdravljenje ni izkazalo kot uspešno.
Ljudje, ki so gosto poraščeni z dlakami, niso redki, je pa zelo neobičajno, da so dlake po celotnem telesu. Plastični kirurg Vinay Saoji, ki si je dečka podrobno ogledal, je poudaril, da so tovrstni primeri zelo redki in da tudi depilacija v tem primeru dečku ne bi pomagala. Po njegovih pričanjih to spominja na karakteristike, ki jih je človek izgubil v procesu evolucije in se imenujejo atavizem. Dedovanje ali pojavljanje značilnosti davnih prednikov se ponavadi pojavi zaradi določene telesne ali duševne lastnosti, ki se ponovno izrazi v določenem organizmu, medtem ko je pri njegovih prednikih ni zaznati. Atavizem se pojavi, ko se genetska osnova neke lastnosti ohrani v genomu, vendar pri večini osebkov ni izražena. Določeni geni, ki so bili nepotrebni za preživetje, so s časom izgubili svoj pomen, toda v primeru indijskega dečka, so ti geni ponovno vstopili v veljavo in dečka ovekovečili z nadpovprečno poraščenostjo.
Najpogostejši primeri atavizma, ki se pojavljajo pri ljudeh, so zametki repa pri novorojenih otrocih, opičji zobje, kremplji namesto nohtov ali prisotnost več kot enega para dojk. Atavizem se pojavlja tudi pri živalih. Najbolj znani so primeri delfinov in kitov, ki se rodijo z majhnimi in neuporabnimi plavutmi (ki nakazujejo, da so se razvili iz kopenskih sesalcev) in dodatna kopita pri konjih, ki nakazujejo na to, da so njihovi predniki imeli pet prstov kot večina sesalcev.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV