Ponavadi je ločitev izredno stresna, v nekaterih državah zakonski partner 'v odhajanju' pobere veliko materialnih dobrin. Najbolje je, da si ob ločitvi oba najameta odvetnika ali svetovalca ter spor uredita na najboljši možni način.
Ločitvene slovesnosti je začel podjetnik Hiroki Terai, ki je v ta namen kupil hišo v predmestju Tokia in jo poimenoval 'ločitveni dvorec'. V zadnjem letu je Terai dobil kar 900 prošenj za ločitveno ceremonijo, ki stane približno 600 ameriških dolarjev (488 evrov). 'Mladoločenci' za svoj denar dobijo pravi obred z vsem pompom in veličino vred.
Gospod in gospa Fuji sta se pred kratkim odločila, da ne moreta več živeti skupaj. Do ločitvenega dvorca je vsakega posebej pripeljala rikša. Oblečena sta bila slovesno in zelo 'poročno'.
"S prekinitvijo najinega zakona hočeva začeti na novo in dati najinemu življenju, vsak zase, smisel," je rekel 33-letni podjetnik Fuji. Ob začetku obreda sta ločenca, obkrožena s prijatelji, dahnila usodni 'da' za potrditev razveze in s posebnim kladivcem razbila svoja poročna prstana.
Na Japonskem je porast razvez, saj se je leta 2009 ločilo več kot 250.000 parov. Deloma je za to kriv moderen, bolj odprt način ljubezni, deloma pa je na razvezo vplivala tudi kriza in manj denarja v gospodinjstvih. Vendar je Japoncem sedaj lažje, saj se lahko razvežejo lepo, praznično in začnejo novo življenje brez grenkega priokusa. Čisto po njihovo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV