Burj Khalifa: najvišja zgradba na svetu
Zgradba, ki jo je zasnoval priznani ameriški arhitekt Adrian Smith, vključuje najvišjo mošejo na svetu, najvišji bazen in najvišjo razgledno ploščad v 124. nadstropju. V njej najdemo številne trgovine, poslovne prostore, stanovanjski sektor in tudi ponudbo prostočasnih aktivnosti. Oblika zgradbe odraža islamsko arhitekturo, arhitekta pa naj bi pri njenem snovanju navdahnile prav avtohtone puščavske rože. Burj Khalifa je visoka 829,8 metra in in ni nič drugega kot simbol prestiža, veličastnosti in veličine mesta Dubaj. 163-nadstropna stavba, ki je bila končana leta 2010, obiskovalcem in prebivalcem ponuja enega najbolj osupljivih razgledov na mesto in bližnjo okolico.
Burj Al Arab: hotel v obliki jadra
Gre za hotel s sedmimi zvezdicami, nahaja pa se na umetnem otoku v neposredni bližini plaže Jumeriah. V stavbi je nekaj čez 200 razkošnih apartmajev, vključno z dvonadstropno kraljevo suito. Burj Al Arab je eden najbolj ikoničnih spomenikov mestu, prejel pa je tudi naziv najbolj fotografirane zgradbe na svetu. Veličastni hotel ima podvodno restavracijo, zunanje teniško igrišče in v najvišjih nadstropjih tudi ’Skyview’ bar. Visok je 321 metrov, ponoči pa se zasveti v nešteto lučeh, kar privablja fotografske navdušence z vseh koncev sveta. Presenetljiv element te stavbe je tudi betonsko satovje, ki ščiti temelje pred erozijo. Za gradnjo hotela so potrebovali skoraj tri leta, zaradi vsega opisanega pa velja za izjemen arhitekturni presežek Dubaja in tudi sveta nasploh.
Atlantis: veličasten hotel na znameniti palmi
Atlantis, ki stoji čisto na končnem delu plaže Jumeriah, je eden najbolj znanih in ekstravagantnih hotelov v Dubaju. Vsega skupaj ima kar 1539 sob, razporejenih po vzhodnem in zahodnem krilu, ki jih povezuje kraljevi apartma. Sobe so zasnovane tako, da gostom nudijo storitve na najvišjem nivoju, vrhunec bivanja pa predstavljajo prav podvodne suite. Gostje se razvajajo z vrhunsko hotelsko kulinariko in imajo na voljo izjemno privlačno ponudbo tudi (ali bolje rečeno predvsem) za najdebelejše denarnice. Poleg vsega pa je Atlantis tudi dom 65.000 vrst morskih živali in omogoča različne pustolovske dejavnosti, kot so potapljanje, plavanje z delfini in podobno. Hotel so zasnovali Wibberly, Allison, Tong and Goo.
Dubai frame: zlat okvir, ki predstavlja ločnico med starim in novim
Verjetno ni nikjer na svetu ločnica med starim in novim tako očitna kot v Dubaju. Na severu mesta stari Dubaj predstavlja labirint uličic, živahnih tržnic in starih zgradb. Na jugu pa je videti, kot da je sodobno središče Dubaja iztrgano naravnost iz katerega od futurističnih filmov. Dubajski okvir je odlično postavljen med obema svetovoma in predstavlja prizore starega z ene strani in novega z druge. Zlata struktura predstavlja največji okvir za slike na svetu in je visoka 150 metrov in široka 93 metrov. Obiskovalcem ponuja izjemen 360-stopinjski pogled z mostu s steklenim dnom. Okvir so za obiskovalce odprli v januarju 2018.
The World Island: otoki, ki jih je ustvaril človek
Arhipelago, ki ga sestavlja okoli 300 otokov, se nahaja približno štiri kilometre od obale Dubaja in je v grobem zasnovan v obliki svetovnih kontinentov. Otoki so ustvarjeni iz ton peska, izkopanega iz morskih plitvin ob obali mesta in so ena od številnih umetnih otoških stvaritev v Dubaju. Projekt je prvotno zasnoval šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Sklopi otokov so razdeljeni na različne segmente in obsegajo tako otoke, ki so namenjene zasebnim korporativnim dogodkom in zabavam kot tudi otoke z zasebnimi vilami in sanjskimi letovišči. Otočje je lepo vidno z razgledne točke Burh Khalifa ali še bolje kar z neba – če ste adrenalinski navdušenec skokov s padalom.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV