Moskisvet.com
Država ima dolgo zgodovino političnega nasilja in neprestane napetosti pogosto vodijo do protestov in demonstracij, ki se lahko hitro sprevržejo v nasilje.

Potovanja

15 najnevarnejših držav na svetu

M.K.
29. 01. 2019 15.13
10

V tej rubriki po navadi izpostavljamo najlepše, najunikatnejše in najbolj zaželene potovalne destinacije. Ker pa je svet ogromen, okusi ljudi pa različni, tokrat izpostavljamo petnajst najnevarnejših držav na svetu.

Kolumbija

Zlasti v Bogoti, glavnem mestu južnoameriške Kolumbije, se pogosto odvijajo demonstracije in protesti. Ministrstvo za zunanje zadeve svetuje ljudem, naj bodo pri potencialnem obisku države zaradi visoke stopnje kriminala in terorizma izredno previdni.

Nasilni zločini, kot so umor, napad in oborožen rop, so tam nekaj povsem običajnega. Prav tako so organizirane kriminalne dejavnosti, kot so izsiljevanja, velike tatvine in ugrabitve zaradi odkupnine, zelo razširjene. Južnoameriška država je že dolgo časa znana po visoki stopnji kriminala, ki je v veliki meri posledica vojn med tolpami.

Ministrstvo za zunanje zadeve svetuje ljudem, naj bodo pri potencialnem obisku države zaradi visoke stopnje kriminala in terorizma izredno previdni.
Ministrstvo za zunanje zadeve svetuje ljudem, naj bodo pri potencialnem obisku države zaradi visoke stopnje kriminala in terorizma izredno previdni. FOTO: Profimedia

Jemen

Potovalne agencije že dlje časa odsvetujejo obisk Jemna zaradi pogostih vojaških spopadov, terorizma in civilnih nemirov. Uporniške skupine napadajo in pridržujejo turiste, še zlasti ameriške. Tudi morda najbolj znana teroristična organizacija na svetu, Al-Qaeda, deluje v tej državi. Dodatne težavo predstavljajo kopenske mine in letalski napadi. Prav tako v državi obstaja pomanjkanje osnovnih potreb, kot so hrana, voda in zdravila.

Uporniške skupine napadajo in pridržujejo turiste, še zlasti ameriške. Tudi morda najbolj znana teroristična organizacija na svetu, Al-Qaeda, deluje v tej državi.
Uporniške skupine napadajo in pridržujejo turiste, še zlasti ameriške. Tudi morda najbolj znana teroristična organizacija na svetu, Al-Qaeda, deluje v tej državi. FOTO: Profimedia

Salvador

V Salvadorju je kriminal v zadnjih dosegel kritične ravni. Nasilje je pogosto popolnoma nepredvidljivo, žrtve pa stalnica, opozarja Ameriška agencija za varnost. Ropi in ostale dejavnosti organiziranih tolp ostajajo glavna skrb. Poročajo tudi o oboroženih ropih pohodnikov v nacionalnih parkih. Varnostne razmere so tako slabe, da so mirovne enote začasno prekinile izvajanje svojega programa v državi.

Ropi in ostale dejavnosti organiziranih tolp ostajajo glavna skrb. Poročajo tudi o oboroženih ropih pohodnikov v nacionalnih parkih.
Ropi in ostale dejavnosti organiziranih tolp ostajajo glavna skrb. Poročajo tudi o oboroženih ropih pohodnikov v nacionalnih parkih. FOTO: Profimedia

Pakistan

Pakistan še naprej doživlja ogromno terorističnega nasilja, vključno z napadi sekt. Tuje in domače teroristične skupine pogosto izvajajo ugrabitve z namenom pridobitve finančnih sredstev, s katerimi lahko širijo svojo vojaško moč. Poleg tega večno težavo predstavljajo verski konflikti. Za nameček pa Pakistanske oblasti v zadnjih letih poročajo o vedno težjem vzdrževanju tudi osnovnih zakonov.

Tuje in domače teroristične skupine pogosto izvajajo ugrabitve z namenom pridobitve finančnih sredstev, s katerimi lahko širijo svojo vojaško moč.
Tuje in domače teroristične skupine pogosto izvajajo ugrabitve z namenom pridobitve finančnih sredstev, s katerimi lahko širijo svojo vojaško moč. FOTO: Profimedia

Nigerija

Ministrstvo za zunanje zadeve obisk Nigerije močno odsvetuje. „Zaradi močno povečanega kriminala, terorizma in piratstva, previdno razmislite o potovanju v Nigerijo,“ sporočajo z ministrstva. Zelo pogosti zločini so oboroženi ropi, fizični napadi, vlomi v vozila, ugrabitve in posilstva. Teroristične skupine naj bi še naprej načrtovale možne napade v Nigeriji. Država je uvrščena tudi na seznam najnevarnejših na svetu, kar se vožnje tiče.

Zelo pogosti zločini so oboroženi ropi, fizični napadi, vlomi v vozila, ugrabitve in posilstva. Teroristične skupine naj bi še naprej načrtovale možne napade v Nigeriji.
Zelo pogosti zločini so oboroženi ropi, fizični napadi, vlomi v vozila, ugrabitve in posilstva. Teroristične skupine naj bi še naprej načrtovale možne napade v Nigeriji. FOTO: Profimedia

Venezuela

Južnoameriška obalna država je postala izjemno nevarna šele v zadnjih nekaj letih. Razlog tiči v politični nestabilnosti, ki je posledica hude gospodarske krize v državi. Nasilni kriminal je razširjen tako v prestolnici Caracas, kot po vsej državi. Drastično pomanjkanje hrane, vode, zdravil, električne energije in drugih osnovnih dobrin po vsej državi, je privedlo do pogostega pojava nasilja in ostalih zločinov.

Drastično pomanjkanje hrane, vode, zdravil, električne energije in drugih osnovnih dobrin po vsej državi, je privedlo do pogostega pojava nasilja in ostalih zločinov.
Drastično pomanjkanje hrane, vode, zdravil, električne energije in drugih osnovnih dobrin po vsej državi, je privedlo do pogostega pojava nasilja in ostalih zločinov. FOTO: Profimedia

Egipt

Arabska pomlad je že zdavnaj končana, a nemiri se nadaljujejo. Največjo nevarnost po vsej državi predstavljajo teroristična skupina ISIS in drugi skrajneži. Ministrstva po svetu ljudem svetujejo, naj zaradi terorizma in vojaških območij ne potujejo na Sinajski polotok ali na egiptovska obmejna območja.

Ministrstva po svetu ljudem svetujejo, naj zaradi terorizma in vojaških območij ne potujejo na Sinajski polotok ali na egiptovska obmejna območja.
Ministrstva po svetu ljudem svetujejo, naj zaradi terorizma in vojaških območij ne potujejo na Sinajski polotok ali na egiptovska obmejna območja. FOTO: Profimedia

Kenija

Kenija se pogosto znajde na seznamu želja pustolovščin željnih popotnikov. A na žalost tudi za to državo veljajo določena opozorila in omejitve. Za glavno mesto Nairobi je značilna konstantna grožnja terorističnih napadov, velikokrat pa so napadena tudi manjša mesta. Najpogostejši zločini so oborožene tatvine vozil, ropi in ugrabitve.

Kenija se pogosto znajde na seznamu želja pustolovščin željnih popotnikov. A na žalost tudi za to državo veljajo določena opozorila in omejitve.
Kenija se pogosto znajde na seznamu želja pustolovščin željnih popotnikov. A na žalost tudi za to državo veljajo določena opozorila in omejitve. FOTO: Profimedia

Honduras

Honduras brezdvomno spada med ene najlepših držav v Srednji Ameriki, a na žalost stopnja kriminala in nasilja ne upada. Država po številu umorov spada v sam svetovni vrh. Dejavnosti organiziranega kriminala, kot so izsiljevanje, ulični kriminal, posilstva in trgovina z ljudmi so izjemno razširjene. Mesto San Pedro Sula je najbolj nasilno mesto na svetu, s kar 169 umori na 100.000 ljudi. To so več kot trije umori dnevno.

Oboroženi spopadi med ukrajinskimi silami in separatisti, podprti s strani Rusije, so nekaj povsem običajnega, zlasti v regijah Donjeck, Luhansk in Krim.
Oboroženi spopadi med ukrajinskimi silami in separatisti, podprti s strani Rusije, so nekaj povsem običajnega, zlasti v regijah Donjeck, Luhansk in Krim. FOTO: Profimedia

Ukrajina

Oboroženi spopadi med ukrajinskimi silami in separatisti, podprti s strani Rusije, so nekaj povsem običajnega, zlasti v regijah Donjeck, Luhansk in Krim. Kriminal, izveden nad tujci, je izredno pogost. Občasno prihaja do rasno motiviranih napadov na ljudi. Britanska vlada opozarja obiskovalce te države, naj bodo pozorni na možnost uličnega kriminala, ki se v glavnem mestu Kijev počasi povečuje. Redno se pojavljajo tudi nasilne demonstracije.

Oboroženi spopadi med ukrajinskimi silami in separatisti, podprti s strani Rusije, so nekaj povsem običajnega, zlasti v regijah Donjeck, Luhansk in Krim.
Oboroženi spopadi med ukrajinskimi silami in separatisti, podprti s strani Rusije, so nekaj povsem običajnega, zlasti v regijah Donjeck, Luhansk in Krim. FOTO: Profimedia

Filipini

Kriminal v mestih narašča. Kraje, fizični napadi in ropi so najpogostejši zločini, o katerih so lokalne oblasti poročale lani. Več paravojaških skupin se posluži ugrabitev v namen financiranja svojega delovanje, najpogostejša tarča pa so seveda tujci. Zaskrbljujoči so tudi pogosti zločini, povezani s proizvodnjo in distribucijo prepovedane droge metamfetamina.

Več paravojaških skupin se posluži ugrabitev v namen financiranja svojega delovanje, najpogostejša tarča pa so seveda tujci.
Več paravojaških skupin se posluži ugrabitev v namen financiranja svojega delovanje, najpogostejša tarča pa so seveda tujci. FOTO: Profimedia

Libanon

Varnostne razmere v državi so v najboljšem primeru nepredvidljive. Obstaja velika grožnja terorističnih napadov, oboroženih spopadov, ugrabitev in izbruhov nasilja, zlasti v bližini meje med Libanonom in Sirijo ter Izraelom. V Libanonu delujejo ekstremistične skupine, vključno z organizacijami ISIS in Hezbolah. Zaradi velike možnosti oboroženih spopadov ni priporočljiv obisk begunskih naselij.

V Libanonu delujejo ekstremistične skupine, vključno z organizacijami ISIS in Hezbolah.
V Libanonu delujejo ekstremistične skupine, vključno z organizacijami ISIS in Hezbolah. FOTO: Profimedia

Mali

Stopnja kriminala v tej afriški državi je kritična. Kriminalne aktivnosti, kot so ugrabitve in oboroženi ropi, so značilne za severne in srednje regije države. Tem predelom se je bolje izogibati, še posebej med lokalnimi prazniki in sezonskimi dogodki. Oborožene skupine nadaljujejo z ugrabitvami in napadi, največkrat so ogroženi nočni klubi, hoteli, restavracije in verske lokacije.

Kriminalne aktivnosti, kot so ugrabitve in oboroženi ropi, so značilni za severne in srednje regije države.
Kriminalne aktivnosti, kot so ugrabitve in oboroženi ropi, so značilni za severne in srednje regije države. FOTO: Profimedia

Bangladeš

Ministrstva po svetu pozivajo ljudi, naj v Bangladešu zaradi visoke frekvence kaznivih dejanj in terorizma močno povečajo svojo previdnost. Država ima dolgo zgodovino političnega nasilja in neprestane napetosti pogosto vodijo do protestov in demonstracij, ki se lahko hitro sprevržejo v nasilje. Oboroženi ropi, žeparjenje in ugrabitve so najpogostejša kazniva dejanja v državi.

Država ima dolgo zgodovino političnega nasilja in neprestane napetosti pogosto vodijo do protestov in demonstracij, ki se lahko hitro sprevržejo v nasilje.
Država ima dolgo zgodovino političnega nasilja in neprestane napetosti pogosto vodijo do protestov in demonstracij, ki se lahko hitro sprevržejo v nasilje. FOTO: Profimedia

Čad

Če se morda odločite za obisk te lepe, a nevarne države, se izogibajte potovanjem v obmejne regije, prav tako bodite zelo previdni tudi drugje po državi. Ob mejah z Libijo in Sudanom je posejanih nešteto minskih polj. Nasilne ekstremistične organizacije v regiji, kot so Boko Haram in ISIS, pogosto prečkajo mejo in prežijo na turiste, lokalne varnostne sile in civiliste.

Če se morda odločite za obisk te lepe, a nevarne države, se izogibajte potovanjem v obmejne regije, prav tako bodite zelo previdni tudi drugje po državi.
Če se morda odločite za obisk te lepe, a nevarne države, se izogibajte potovanjem v obmejne regije, prav tako bodite zelo previdni tudi drugje po državi. FOTO: Profimedia

 


 

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 648