V pokru imate možnost odločitve
Pri pokru je popolnoma drugače. V vsakem trenutku imate možnost odločitve, ki lahko spremeni potek igre in posledično končni rezultat. Začne se že pri izbiri začetnih kart. Če te niso dovolj dobre, lahko takoj odstopite od igre. Razmišljanje v smislu »nikoli ne veš, kaj bo padlo« pri resnem igranju pokra ne pride v poštev, saj bodo dolgoročno v prednosti boljše začetne karte, torej visoki pari in karte visoke (številske) vrednosti. Seveda boste tudi pri pokru velikokrat izgubili zato, ker je imel nasprotnik več sreče, ne znanja. A vedite, da ena odigrana roka ne pomeni nič. Sreča je v pokru prisotna le kratkoročno, dolgoročno se ta dejavnik skoraj popolnoma izgubi in zmagujejo igralci z več znanja.
Primer
Kot začetne karte ste dobili dva asa (AA) in že pred flopom vam je uspelo spraviti na sredino vse čipe. Nasprotnik obrne dve sedmici (77). Ampak igre ni konec, dokler na mizo ne pade še 5 skupnih kart. Obrne se ena izmed preostalih dveh sedmic in izgubite vse žetone. V tem primeru ste bili matematično boljši, a nasprotnik je zmagal, ker imel srečo. Izračunamo lahko, kako pogosto se bo to zgodilo – 77 bo boljši od AA v slabih 18 odstotkih primerov. V ostalih 82 odstotkih boste vi podvojili žetone.
Pomembno je, da v primerih, ko nesrečno izgubite, ne izgubite preveč. Kaj to pomeni in kako pravilno upravljati s poker banko, si preberite v naslednji poker šoli.
opomba: Članek obravnava No Limit Texas Hold'em poker, razen če je izrecno navedeno drugače. Nasveti so primerni za igralce, ki že poznajo osnove igranja. Za osvežitev pravil obiščite www.pokerstars.si.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV