Kako so potekale priprave na turnir v Barceloni?
"Že od samega začetka me pri pokru privlači odkrivanje novih načinov odigravanja situacij in občutek za podrobnosti pri določenih mejnih odločitvah. Igro zato vseskozi študiram in nadgrajujem, seveda pa še bolj pospešeno, odkar sem član ekipe PokerStars. Pred Barcelono sem tako v ustaljenem ritmu napredka prebral kar nekaj zanimivih knjig ter se posebej posvečal dvobojem (Heads Up), kjer iz nekaj potez nasprotnika zelo hitro začutiš njegov splošni miselni in igralski ustroj. Seveda sem se ob tem tudi veliko pogovarjal z igralci, predvsem z Žigo iz ekipe Ovcaholik.com, ki mi je osvetlil kar nekaj zanimivih aspektov igre, na katere prej nisem bil tako pozoren. Hvala Babo! ;)"
Kakšna so bila tvoja začetna pričakovanja na turnirju?
"Sam sem predvsem želel na koncu biti zadovoljen s svojo igro in svojimi potezami. Želel sem odigrati, kolikor dobro se le da, izkoriščati drobne prednosti v igri, z upanjem, da 'cracki' ne bodo smrtonosni, ter po možnosti prilesti v denarne nagrade. Žal so v drugem dnevu bili smrtonosni in sem izpadel iz igre."
Kako bi ocenil tvojo igro na turnirju?
"Sam sem z igro, razen drobnih izjem, zelo zadovoljen. Mi je pa srednja faza turnirja dala kar nekaj snovi za razmislek in me morda usmerila v rahlo prilagajanje igre že v zgodnejših fazah turnirja. Ne vem, vsekakor vredno debate."
"Na tako velikem turnirju, kjer se 1082 igralcev prebija skozi šest dni hudih psiholoških nadigravanj, duelov, težkih situacij in 'crackov', ter bori za nepredstavljivih šest ničel glavne nagrade, je veliko novega. Novi so občutki ob prvem 3-betu, ob prvem all-inu, novi so občutki, ko ti profesionalni igralec pokra, ki si ga že videl odnesti milijone, pogleda v oči in poviša tvojo stavo, novi so občutki, ko ga po srečni karti ravno ti pošlješ domov in podobno."
Če bi šel na turnir še enkrat, bi se drugače lotil igre?
"Ja, ta srednja faza turnirja mi osebno ne da miru. Njena posebnost je, da je na tako velikem turnirju zelo dolga, traja tudi dva dni in več. Gre pa za fazo, ko je velika večina igralcev primorana prej ali slej preklopiti na pritisni/odstopi strategijo. Ko se tu zapleteš v igro, nasprotnika zelo težko izrineš iz nje, manevrski prostor za nadigravanje je zelo mali, zato te mora tu nujno spremljati tudi sreča. Če torej tako ali tako veš, da bo ta faza prišla in se duelom v njej ne boš mogel izogniti, je mogoče dobro igro rahlo prilagoditi že na začetku in si takrat poskusiti priigrati prepotrebno zalogo žetonov za to smrtonosno fazo."
Kakšen je tvoj splošni vtis s turnirja v Barceloni?
"Super organiziran turnir, lepa struktura stranskih turnirjev. Sicer sem računal na malo nižje in bolj dostopne denarne igre (cash game), ampak ko malo razmisliš in uvidiš, na kakšni denarni stopnji ti fantje pravzaprav igrajo iz dneva v dan, ti hitro postane jasno, da si na enem največjih turnirjev na svetu in da tu prostora za kovančkanje ni."
Sta se z Danijem na turnirju družila tudi z drugimi igralci?
"Seveda, že na spoznavni zabavi smo naleteli na kar nekaj zanimivih 'kalibrov', drugače pa je beseda hitro stekla tudi ob premorih in ob koncu igralnega dneva. Enega najbolj karizmatičnih in pozitivnih likov EPT-turneje, Italijana Salvatoreja Bonavenno, sva polovila kar na hodnikih igralnice, mu stisnila roko in zaželela srečo. Ko je izvedel, da prihajava iz Slovenije, pa so že padli načrti, da se srečamo tudi v Perli."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV