"Ta izjemen projekt nam omogoča vpogled v običajne in izjemne ljudi, ki so pomagali izoblikovati to državo in preostali svet," je menil predstavnik vlade Shailesh Vara. "Je izjemen vir ne le za zgodovinarje, temveč za vsakogar, ki ga zanimajo družbena zgodovina ali znane osebnosti," je še dejal.
Doslej so bili arhivi oporok sicer prav tako na voljo javnosti, a je bilo treba osebno brskati med dokumenti. Te bodo v originalni obliki še naprej hranili v okolju z nadzorovano temperaturo. Iz delčkov oporok je med drugim razvidno, da je Churchill svoji družini zapustil nekaj več kot 300.000 funtov, kar bi danes naneslo približno pet milijonov funtov.
Znani pisatelj Charles Dickens je medtem v svoji oporoki iz leta 1870 podal natančna navodila za svoj pogreb. "Posebej poudarjam, da moram biti pokopan na poceni, skromen in strogo zaseben način," je zapisal.
Orwell, ki je umrl leta 1950, je vztrajal, da je treba ohraniti njegov arhiv dokumentov, medtem ko je ekonomist John Maynard Keynes zahteval, da se večino njegovih listin uniči.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV