Da je Donald Trump rad obkrožen z lepoticami, ni skrivnost. Zato ne preseneča, da lepe (in mlade) ženske najdemo tudi v njegovi ožji ekipi. Mednje sodi Mina Chang, namestnica pomočnika sekretarja na uradu za reševanje konfliktov in stabilizacijo razmer (CSO), ki je del zunanjega ministrstva.
Changova, ki se je Trumpovi administraciji pridružila aprila leta 2019, naj bi imela ne le ponarejen oz. olepšan življenjepis, ponaredila naj bi tudi naslovnico revije Times, s katere se smeji. Timesov predstavnik za stike z javnostjo je medtem že zavrnil, da gre za pristno naslovnico slovite revije. V njenem življenjepisu, objavljenem na spletni strani ministrstva in LinkedInu, med drugim beremo, da je diplomirala na Harvardu in bila zaposlena pri Združenih narodih.
Poleg tega naj bi pričala pred kongresom in na konvencijah nagovorila tako republikance in demokrate, čeravno ni nobenega dokaza, ki bi to potrjeval. Tudi številne druge delovne izkušnje naj bi bile izmišljene – med drugim naj bi opravila šestdnevni tečaj vodenja na metodistični univerzi v Teksasu, za kar pa tudi ni dokaza. Kot tudi ne za številne druge tečaje in seminarje, ki naj bi se jih sodeč po življenjepisu udeležila.
Preden se je Changova zaposlila na ameriškem zunanjem ministrstvu, je bila med letoma 2010 in 2019 izvršna direktorica neprofitne organizacije Linking the World, ki pa ji je ameriški davčni urad IRS maja letos odvzel status neprofitne organizacije, ker ji ta ni oddala poročil za zadnja tri leta.
Kot trdi Changova, je organizacija pomagala pri gradnji šol širom sveta, med drugim v Afganistanu, Mjanmaru, na Haitiju in v Keniji, čeravno iz poročil IRS-a iz leta 2014 in 2015 ni podatkov, ki bi to potrjevali, prav tako ne obstajajo dokumenti, ki bi potrjevali, da je imela organizacija zaposlene zunaj ZDA, čeprav naj bi nudila humanitarno pomoč na različnih koncih sveta. Changova je pred leti razlagala, da je poslanstvo organizacije "prekiniti začaran krog revščine".
Changova na omenjenem uradu, ki ima letno na razpolago preračunanih 54 milijonov evrov, prejema šestmestno plačo. Kljub poročilom številnih medijev, da je njen življenjepis olepšan oz. da ima sumljive reference in nima zadostnih kvalifikacij, se zunanje ministrstvo še ni odzvalo in Changova še naprej ostaja ''diplomantka'' harvardske poslovne šole.
Na Instagramu ima Mina, ki se je pred humanitarnim delom preizkusila tudi v glasbeni karieri ter posnela album v korejščini in angleščini, več kot 42.000 sledilcev. Prelomno je bilo leto 2010, ko je bila tik pred tem, da podaljša pogodbo z glasbeno založbo, a se je zgodil potres na Haitiju, ki je spremenil tok njenega življenja, in je glasbeno kariero zamenjala za humanitarno delo.
V političnih krogih ima v Atlanti rojena Changova, ki ima korejske korenine, široka poznanstva – mednje sodijo nekdanji predsednik ZDA Bill Clinton, pa upokojeni general David Petraeus, politični strateg Karl Rove in nekdanja zunanja ministrica Madeleine Albright.
Obtožbe na računa Trumpove zaposlene so prišle po seriji ''sumljivih'' zaposlitev, ko so se mediji začeli na glas spraševati ali administracija ameriškega predsednika dovolj preveri kandidate za posamezna delovna mesta.
Zaradi nekvalificiranosti oz. nekredibilnosti je moralo Trumpovo administracijo zapustiti rekordno število zaposlenih. Med odmevnejšimi imeni so bili Ronny Jackson, John Ratcliffe in Taylor Weyeneth.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV