Strokovnjak za žirafe dr. Julian Fennessey je dejal: "Nekateri turisti prihajajo iz Velike Britanije, toda velika večina jih prihaja iz Severne Amerike, Nemčije, Rusije in Skandinavije." Nekateri si nato želijo le fotografirati ob mrtvi žirafi, spet drugi pa želijo domov odpeljati nagačeno glavo ali njihovo kožo. Rekreativni lovci za ekspedicijo lova na žirafe plačajo tudi več kot 10.000 evrov, večina izmed njih pa si želi ustreliti večjega samca.
Klubi, ki organizirajo tovrstno početje, od strank zahtevajo približno 1.500 evrov pristopnine in še dodatnih 1.000 evrov na dan za plačilo vodnikov in sledilcev. Populacija žiraf se je od leta 1988 skoraj prepolovila, tako da jih je sedaj namesto 140.000 samo še približno 80.000. V nekaterih predelih Afrike, kot so Angola, Mali in Nigerija, naj bi že celo izumrle. Toda v Južnoafriški republiki, Namibiji in Zimbabveju je lov nanje še vedno dovoljen. Joe Ducworth iz Združenja proti krutim športom je dejal: "Ubijanje teh živali zgolj za veselje je izjemno sebično." Toda eden izmed lastnikov "lovskega" podjetja, ki ni želel biti imenovan, vseeno zagovarja ubijanje. "To so zakoniti lovi, ki jih izvajajo profesionalci na zasebnem ozemlju." Ob tem je še dejal, da bodo ljudje, ki niso lovci, ob takšnih dejanjih vedno razburjeni. Toda v isti sapi zagotavlja, da so bili nosorogi in nekatere druge živali rešeni pred iztrebljenjem prav zaradi lova, saj ta prinaša velike vsote denarja.
Dr. Fennessey iz Fundacije za ohranitev žiraf sporno lovljenje celo zagovarja. Dejal je: "V državah, kjer lahko lovite zakonito, populacija živali narašča, toda v drugih predelih Afrike število žiraf upada." To dokazuje, da če se lova lotimo načrtno, to ne vpliva negativno na populacijo.
KOMENTARJI (97)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV