Lewinskyjeva je v Philadelphii na tako imenovanem "Vrhu pod 30" dejala, da so jo nadlegovali, ko še ni bilo Facebooka, Instagrama, Twitterja in ostalih družbenih omrežij. Njena zgodba se je širila po spletnih straneh in počasnem internetu, vendar je bilo po njenih besedah zelo boleče brati, kaj so pisali o njej, kako so jemali stvari iz konteksta in večkrat si je želela le umreti.
Opisala je, kako je pred 16 leti kot 22-letnica, sveža s kolidža, prišla v Belo hišo in se je zaljubila v šefa. "To se dogaja, vendar manj pogosto, če je tvoj šef predsednik ZDA," je povedala. Razmerje z nekdanjim predsednikom Billom Clintonom obžaluje, najbolj zato, ker je bilo prizadetih veliko ljudi.
Med njimi je bila seveda tudi nekdanja prva dama ZDA Hillary Clinton, ki razmišlja o novi predsedniški kandidaturi leta 2016. Clintonova je maja letos, ko je Monica Lewinsky objavila prispevek v reviji Vanity Fair, dejala, da o tem več ne razmišlja.
Lewinskyjeva je maja v svojem članku opisala primer študenta univerze Rutgers Tylerja Clementija, ki ga je sostanovalec v študentskem domu na skrivaj posnel med homoseksualnim spolnim odnosom in to objavil na družbenih omrežjih. Zasmehovanja in nadlegovanja so Clementija tako prizadela, da je nato leta 2010 storil samomor. "Tragedija je eden glavnih razlogov, da danes tukaj stojim. Medtem ko se naju je obeh dotaknilo, je bila moja mati zaradi zgodbe zelo vznemirjena. Postalo mi je jasno, da je z mislimi nazaj v letu 1998, ko sem imela obdobja nagnjenosti k samomoru."
Lewinskyjeva je dejala, da si želi s svojimi izkušnjami pomagati drugim žrtvam. "Sama sem preživela, zato želim pomagati preživeti drugim žrtvam sramotenja. Želim uporabiti moje trpljenje v dober namen in dati smisel moji preteklosti," je še dejala.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV