Na Kitajskem, točneje v Pekingu, smo bili nedavno priča neverjetnemu inženirskemu podvigu. Tamkajšnji strokovnjaki so namreč našli način, kako preseliti 7.600-tonsko zgradbo iz leta 1935 na novo lokacijo in za to uporabili inovativen pristop, kakršnega svet še ni videl.
Da je mogoče celo stavbo prestaviti na novo lokacijo, ni nič novega, a načinu, ki so ga nedavno ubrali kitajski inženirji, še nismo bili priča. Običajno zgradbe premikajo na drsnikih ali s pomočjo vlačilcev, medtem ko se je 85-letna zgradba, ki je gostila osnovno šolo Lagena, ''sprehodila'' na novo lokacijo, potem ko se je morala umakniti novemu trgovskemu centru, sama pa bo zdaj postala kulturno-izobraževalna ustanova in muzej.
Za preselitev stavbe na 62 metrov oddaljeno lokacijo so ob pomoči 200 mehanskih ''nog'' potrebovali 18 dni, poseben pristop pa je bil potreben, ker stavba ni klasične oblike, zato so jo s pomočjo ''hodeče'' tehnologije, ki so jo iznašli leta 2018, morali postaviti na posebne naprave.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV