Evropska aristokracija morda nima več vpliva, kot ga je imela nekoč, saj se je svet od časov kraljev in kraljic precej spremenil, a v nekaterih državah se ta tradicija še vedno ohranja in kraljeve družine imajo še vedno nekaj moči. Vemo, da je tako v Veliki Britaniji, Španiji, celo na Nizozemskem in Danskem. Kakšna bo politična scena v teh državah, ko bo prišlo do menjave generacij in bodo kralje in kraljice na prestolih zamenjale njihove princese. Govorimo o mladih lepoticah, ki bodo nekoč podedovale oblast od svojih staršev.
Leonor iz Španije
Leonor iz Bourbona in Ortiza je najstarejša hči španskega kralja Filipa VI. in kraljice Letizie.
Je prva v nasledstveni vrsti za španski prestol, po ustavi Kraljevine Španije iz leta 1978 pa je po očetovem prihodu na prestol, 19. junija 2014, postala morebitna dedinja španskega prestola. Leonor bo postala tretja vladajoča španska kraljica in prva voditeljica države v 150 letih.
Elizabeta iz Belgije
Prestolonaslednica Elizabeta je hči belgijskega kralja Filipa in njegove žene kraljice Matilde. Trenutno je prva v nasledstveni vrsti za belgijski prestol, zato nosi naziv prestolonaslednice od 21. julija 2013, ko je njen oče Philippe Belgijski postal kralj.
Ima dva mlajša brata, princa Gabriela in princa Emmanuela, ter mlajšo sestro, princeso Eleonoro.
Ingrid Alexandra iz Norveške
Norveška princesa Ingrid Alexandra je vnukinja kralja Haralda V. Za očetom je druga v vrsti za norveški prestol. Pričakovati je, da bo nekoč postala druga monarhinja v državi, po kraljici Margareti iz 15. stoletja.
Predstavlja peto generacijo norveške kraljeve družine iz hiše Gluksburg. Zelo je vpeta v delo kraljeve družine, pripravlja pa se na prevzem položaja poveljnice norveških kraljevih zračnih sil.
Catherine Amalia iz Nizozemske
Catherine Amalia, rojena leta 2003, je prestolonaslednica Kraljevine Nizozemske, kot najstarejša hči nizozemskega kralja Willema-Alexandra in kraljice Maxime. Za razliko od drugih članov kraljeve družine se je izobraževala v državni šoli, v svoji državi pa je znana po svojem humanitarnem delu.
Victoria iz Švedske
Victoria, vojvodinja Västergotlandska, je najstarejša hči kralja Karla XVI. Gustava in švedske kraljice Silvije ter naslednica švedskega prestola. Bila je prva, ki je postala prestolonaslednica, potem ko je bil 1. januarja 1980 spremenjen zakon, ki je veleval, da mora prestol naslediti najstarejši moški potomec.
Leta 2010 se je Victoria poročila z Danielom Westlingom, svojim nekdanjim osebnim trenerjem, ki je postal princ Daniel, vojvoda Västergotlandski, njuno poroko pa so mediji označili za "največjo evropsko kraljevo poroko" po poroki valižanskega princa in lady Diane Spencer, leta 1981. Dogodka se je udeležilo več kot tisoč dvesto gostov, med njimi prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević in princesa Katarina.
Vir: zena.blic.rs
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV