V Italiji je bilo doslej določeno, da morajo med dejansko ločitvijo in uradno razvezo zakonske zveze miniti tri leta. Sedaj so ta rok skrajšali na leto dni. Če gre za sporazumno razvezo zakonske zveze, zadostuje pol leta, ne glede na to, ali ima par otroke ali ne.
Italijanski premier Matteo Renzi je že pozdravil sprejem novega zakona. "Gre za še eno obljubo, ki smo jo izpolnili," je zapisal na Twitterju. Katoliške organizacije so medtem spremembo zakona kritizirale, češ da zakonsko zvezo degradira na pogodbo med dvema posameznikoma, in da je reforma zakonodaje na področju zakonske zveze še en korak k uničevanju tradicionalne družine.
Predlagatelji spremembe zakona na kritike odgovarjajo, da gre za prilagoditev "družbeni dinamiki".
Obdobje med dejansko ločitvijo in uradno razvezo zakonske zveze so v Italiji leta 1987 znižali s petih na tri leta. Možnost razveze zakonske zveze so v Italiji navkljub velikemu nasprotovanju katoliške cerkve uvedli leta 1970. Leta 1974 so takrat vladajoči krščanski demokrati organizirali referendum, na katerem se je večina presenetljivo odločila v prid razvezi zakonske zveze.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV