"Želeli smo prenesti sporočilo proti stigmi in iracionalnim strahovom glede hiva in s hivom okuženih ljudi," je Wiehl dejal za francosko tiskovno agencijo AFP. "Če držite to revijo v svojih rokah, je tako, kot bi držali nekoga, ki je okužen z virusom HIV. Nič se ne more zgoditi, nič vam ne more škoditi, če držite revijo, tako kot vam ne ne more škoditi, če držite s HIV-om okuženo osebo," je dodal.
Vangardist običajno izhaja le v digitalni obliki, tokratna izdaja #HIVHeroes pa je izšla tudi v tiskani izdaji, pri čemer so uporabili kri, ki so jo prispevali trije s hivom okuženi ljudje, ter jo zmešali z običajnim črnilom.
Na spletu je na voljo za naročilo 3000 izvodov dvojezične nemško-angleške posebne izdaje. Za izvod je treba odšteti 50 evrov, vsi prihodki pa bodo šli v dobrodelne namene. Na voljo je še 15.000 običajnih izvodov revije.
Ena od treh darovalk krvi je 45-letna Wiltrut Stefanek, ki so ji okužbo s hivom odkrili pred 20 leti. Je na čelu dunajske skupine PULSHIV, ki je namenjena okuženim s hivom in obolelim za aidsom ter njihovim družinam.
"Rada bi, da bi ljudje razumeli, da v vsakodnevnih srečanjih z njim, hiv ne predstavlja tveganja za nikogar," je dejala za revijo.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV