tviti

Informacijska preobremenjenost: kako jo prepoznati in se je obvarovati?
26. 02. 2024 05.00Tehnološka revolucija je s seboj prinesla kopico novih priložnosti, tako na profesionalnem kot zasebnem področju. Informacije so na dosegu roke, z zanimivimi ljudmi lahko klepetamo na daljavo, AIju in robotom prepustimo dolgočasna opravila, v prostem času se lahko zabavamo z neskončno količino široko dostopnih zabavnih vsebin. Na kratko, če bi človeka iz preteklosti s časovnim strojem prestavili v današnje obdobje, bi zelo verjetno bil navdušen in se ne bi želel vrniti nazaj.

Se Elon Musk res zdravi s ketaminom?
05. 09. 2023 05.00Milijarder Elon Musk po mnenju mnogih zadnje čase sprejema vse bolj vprašljive odločitve. Vedno več virov, ki naj bi bili tesno povezani z njim, njegovo spremenjeno vedenje povezuje z vse večjo uporabo ketamina, popularne rekreacijske droge, na kar posredno namigujejo tudi njegovi tviti.

Truth Social: Trumpovo socialno omrežje
02. 03. 2022 10.42V Ameriki in Kanadi prvi uporabniki že preizkušajo Truth Social, socialno omrežje, za katerim stoji bivši ameriški predsednik Donald Trump. Po tem ko je bil odstranjen iz Twitterja, je Trump februarja 2021 ustanovil podjetje Trump Media and Tehnology Group, ki je leto dni po ustanovitvi prvim uporabnikom omogočilo dostop do lastnega socialnega omrežja.

Sovražni govor: 'Slovenci nismo zavozili. Če že, je zavozila zahodna družba kot celota'
12. 02. 2021 06.00Na Institutu ''Jožef Stefan'' so nedavno pridobili evropsko financiranje projekta v okviru evropskega programa za socialno pravičnost. Projekt "Inovativno spremljanje sovražnega govora na spletu in smernice za njegovo preprečevanje" ali na kratko IMSyPP se loteva problematike sovražnega govora na večplasten način. V prvem letu projekta so na Institutu razvili model, ki uspešno loči med štirimi tipi slovenskih tvitov, ki jih uvrsti v skupine "nesporno", "nespodobno", "žalitev" in "nasilje", ter ga aplicirali na pretekle podatke slovenskih "čivkov". Trend (žal) kaže na porast žalitev. Istočasno na inštitutu razvijajo tudi modele za tri druge jezike. O projektu smo se pogovarjali z doc. dr. Petro Kralj Novak, raziskovalko na Odseku za tehnologije znanja Instituta ''Jožef Stefan'' in koordinatorko projetka IMSyPP.

Kaj takega pa še ne!
26. 04. 2014 07.33Družbena omrežja so odličen način za komuniciranje, saj so enostavna za uporabo, dostopna širnemu svetu, poleg tega pa imamo ob sedenju za računalnikom občutek varnosti, zato si upamo marsikaj, na kar ob srečanju v živo ne bi niti pomislili. No, včasih gredo nekateri resnično predaleč, saj s svojimi objavami žalijo posameznika, skupino ali kar celotni narod. Ponujamo vam pet najbolj bizarnih objav zadnjih let!