revolucija

Česa takšnega niste še nikoli videli
15. 02. 2025 05.00Poglejte in nas popravite, če se motimo ....

V avtomobilski industriji se bo zgodila revolucija
11. 02. 2025 05.00Na področju električnih vozil bodo uvedli veliko tehnično spremembo!

Na VOYO je prišel težko pričakovani dokumentarec o Trumpu
20. 01. 2025 05.00Na VOYO prihaja težko pričakovani dokumentarec "Trumpova revolucija", ki razkriva zakulisje ter vpliv Donalda Trumpa kot 45. predsednika Združenih držav Amerike. Premierno si ga oglejte 20. januarja, na dan njegove inavguracije in odkrijte, kako bo njegov novi mandat oblikoval prihodnost Evrope in sveta.

Tako lahko umetna inteligenca izboljša vaše ljubezensko življenje
27. 10. 2024 04.45Umetna inteligenca se počasi uveljavlja tudi na najbolj intimnih področjih človeštva. Kako? To izveste v nadaljevanju.

Na VOYO prihaja nova slovenska serija, ki je ne smete spregledati
26. 09. 2024 13.07VOYO, vodilni slovenski ponudnik videa na zahtevo (VOD), je stopil v novo poglavje s prenovljenim, modernim videzom in novo, drzno, originalno VOYO serijo – Hišo ljubezni. Serija, ki obljublja, da bo prevetrila domačo televizijsko produkcijo, vas bo z vrhunskimi igralci, ki vas bodo prilepili na zaslone, popeljala v prvi slovenski bordel v vsej svoji (legalni!) slavi. Vstopite v Hišo ljubezni 10. oktobra na VOYO.

To si morate ogledati vsi ljubitelji borilnih športov
23. 07. 2024 09.34Znajo se boriti, ampak ali lahko skupaj preživijo v hiši? V soboto, 27. julija, na VOYO prihaja resničnostni šov Fight of Nations: Pot do zmage, ki bo uporabnikom v sedmih epizodah postregel z mešanico vrhunskih borb, vznemirljivih izzivov in čustvenih trenutkov mladih borcev, ki želijo prestopiti med FNC profesionalce. Velika želja, strast, borbenost in osem vročekrvnih temperamentov, ki morajo skupaj živeti v izolaciji ter sodelovati pri skupnih izzivih, a le enemu bo uspelo uresničiti svoje sanje.

Toliko ženske v enem dnevu zaslužijo na Only Fans
17. 06. 2024 01.30Od tega zneska se vam bo zvrtelo v glavi.

Kaj je 6G?
07. 05. 2024 05.00Komaj je postalo nekaj normalnega, da večina novih telefonov podpira 5G tehnologijo, pa se začenjajo širiti govorice in miti o šesti generaciji brezžične komunikacijske tehnologije. 6G, nova mobilna revolucija, ki je v zgodnjih fazah razvoja, bo imela v prihodnosti pomembno vlogo v prehodu v popolnoma povezan svet. Poglejmo si nekaj najpomembnejših novosti, ki jih prinaša 6G.

Informacijska preobremenjenost: kako jo prepoznati in se je obvarovati?
26. 02. 2024 05.00Tehnološka revolucija je s seboj prinesla kopico novih priložnosti, tako na profesionalnem kot zasebnem področju. Informacije so na dosegu roke, z zanimivimi ljudmi lahko klepetamo na daljavo, AIju in robotom prepustimo dolgočasna opravila, v prostem času se lahko zabavamo z neskončno količino široko dostopnih zabavnih vsebin. Na kratko, če bi človeka iz preteklosti s časovnim strojem prestavili v današnje obdobje, bi zelo verjetno bil navdušen in se ne bi želel vrniti nazaj.

Mobilne igre, ki spreminjajo industrijo zabave
22. 04. 2024 05.00V zadnjem desetletju so mobilne igre začele dominirati v industriji zabave, postavljajoč se kot ena izmed njenih najhitreje rastočih segmentov. Zahvaljujoč svoji široki dostopnosti in stalnim inovacijam, mobilne igre preoblikujejo tako izkušnjo igralcev kot pristope razvijalcev pri kreiranju in distribuciji iger. Od izboljšane grafike in hitrejših procesorjev do večjih zaslonov, mobilne igre omogočajo igralcem, da se potopijo v bogato in dinamično igralno okolje. V nadaljevanju bomo raziskali, kako mobilne igre ne le spreminjajo digitalno pokrajino, temveč tudi ustvarjajo nove svetove in priložnosti, ki ponujajo neomejene možnosti za igralce po vsem svetu.

Iščete dober film? Serijo? Imamo rešitev za vas
19. 04. 2024 04.45Kriminalke, komedije, drame in veliko športa ... Vse to bo zaznamovalo drugo polovico meseca aprila.

Umetna inteligenca v prihodnosti kadrovanja: revolucija ali konec poklicne svobode?
21. 02. 2024 05.00Umetna inteligenca je novi najpopularnejši 'buzzword'; leto 2023 je zaznamovala navdušenost javnosti nad prosto dostopnimi jezikovnimi modeli, ki znajo večino stvari napisati bolje od povprečnega človeka. Navdušenost nad tem, da so dnevne naloge čez noč postale lažje, ker jih lahko v 80 % naredi umetna inteligenca, je nadomestil strah: sem sploh še potreben oz. kdaj ne bom več? Brez dvoma nas čakajo spremembe na področju zaposlovanja. Pri njihovem reševanju bi lahko pomagala ista zadeva, ki jih je zakuhala – umetna inteligenca. Na področju kadrovanja ponuja na eni strani izreden potencial, a hkrati tudi pasti in etične pomanjkljivosti, na katere je treba biti pozoren.

Umetna generalna inteligenca: čaka nas burno obdobje
20. 02. 2024 05.00Tehnološkemu razvoju ni in ni videti konca, po bliskovitem razvoju umetne inteligence pa se mnogi sprašujejo o tem, kakšne družbene spremembe nas čakajo, ko bo enkrat presegla kapacitete človeške kognicije. En koncept specifično izstopa kot prelomna točka za celotno družbo – dosežek umetne generalne inteligence (artificial general intelligence; AGI). V tem članku se bomo potrudili predstaviti celosten pregled tega, kar AGI predstavlja, dotaknili pa se bomo tudi potencialnega vpliva na družbo, ki zna imeti daljnosežne posledice.

Kaj pametne telefone čaka v prihodnosti?
19. 02. 2024 05.00Moorov zakon trdi, da se na dve leti procesorska moč podvoji. Od šestdesetih let prejšnjega stoletja je ta zakon bolj kot ne veljal – industrija ga je presegla ali pa dosegla. Leta 2022 pa je prvi mož Nvidie izjavil, da je Moorov zakon mrtev. Intelov direktor Pat Gelsinger mu je sicer nasprotoval, pa vendar je težko zanikati dejstvo, da od leta 2010 hitrost razvoja ne more več dohitevati predpostavk zakona, mnogi pa ugibajo, da se bo zaostanek le še povečal. Kaj pa to pomeni za nas, navadne potrošnike?

Motociklistične poslastice za 2024
17. 11. 2023 05.00Minuli konec tedna se je končal milanski motociklistični šov, prihodnji konec tedna se konča prvenstvo motoGP. Oboje napoveduje veliko novosti v prihodnjem letu. V motociklističnem svetovnem prvenstvu nas čaka nekaj tehničnih sprememb (in revolucija tri leta pozneje) ter odmevni prestopi med ekipami. Kar se tiče serijskih novosti, ki prihajajo v naše roke prihodnje leto, pa smo lahko v Milanu videli nekaj izstopajočih modelov, radikalnih novosti in celo manjšo revolucijo.

Ste vedeli, da lahko s telefonom sedaj upravljate tudi vaš dom?
26. 09. 2023 05.00V današnjem hitrem svetu so pametni telefoni postali sestavni del našega vsakdana. Niso več le komunikacijske naprave, temveč so se razvili v zmogljiva orodja, ki nas povezujejo s svetom in izboljšujejo naše vsakodnevne izkušnje.

Bikinke, kopalke, ki od nekdaj burijo moško domišljijo
06. 07. 2023 05.00Slavne bikinke, ki burijo moško domišljijo in pri ženskah vzbujajo zavist, so bile 5. julija stare 76 let. Leta 1947 je namreč francoski avtomobilski inženir in modni kreator Louis Rard predstavil to tedaj zelo drzno, danes pa nepogrešljivo poletno opravo, ki ima v svetu mode kultni status.

Zakaj je to najboljša serija pametnih telefonov za vsakega gaming navdušenca?
15. 05. 2023 05.00Mobilne igre so postale prava revolucija risanih grafik, osupljivih zvočnih učinkov in neverjetnih možnosti, ki jih ponujajo naše pametne naprave.

ChatGPT ali zakaj so domače naloge stvar preteklosti
04. 01. 2023 05.00Javno dostopni modeli umetne inteligence postajajo srhljivo dobri. Če je še nedavno veljalo, da so AI "chatboti" uporabni le za smeh nad smešno slabimi odgovori, 'brainstormanje' in pisanje enostavnega marketinškega besedila, je danes situacija zelo drugačna. Svet je sploh navdušil ChatGPT, nedavno predstavljeni umetnointeligenčni "chatbot", ki se zna z nami pogovarjati, šaliti, nam dajati čustveno oporo in razlagati težke znanstvene termine na enostaven način. AI "robot", do katerega lahko dostopa vsak, je tako dober, da so socialna omrežja v zadnjih tednih preplavili zaslonski posnetki njegovih zanimivih in kreativnih izjav.

5 dogodkov, ki so spremenili tehnološki svet in naša življenja
03. 11. 2022 05.00Tehnologijo, ki nam dodobra kroji življenje, jemljemo že za samoumevno. Telefoni, internet, algoritmi in pretočne storitve so tako preoblikovali naš vsakdan, da se povsem analogno življenje sliši že kot znanstvena fantastika. Kljub temu pa naša trenutna tehnološka realnost temelji na peščici velikih dogodkov, ki so za vedno spremenili naš svet. Izbrali smo jih pet, ki se nam v uredništvu zdijo najbolj fascinantni.

Skejtpunkerji Alo!Stari: Vsaka alternativa, če prinese nekaj novega, slej ko prej postane 'mainstream'
12. 10. 2022 10.00Alo!Stari so avtohtoni mariborski skejtpunkerji, ki so svoj bit našli v mariborščini in zbudili skoraj že pozabljeni žanr. Čeprav gre za relativno mlado glasbeno skupino, jo sestavljajo prekaljeni glasbeni mački, za njen obstoj pa je treba daleč v devetdeseta, v zlate čase generacije, ki je odraščala s skejti v rokah, ko so se CD-ji in kasete še presnemavali in ko je bila sodobna mobilna tehnologija še v povojih. Njeni člani so v preteklosti igrali v različnih bandih – Trash Candy, Happy ol' McWeasel in Burning Legion – in gostovali na številnih evropskih odrih. Pred naš ''mikrofon'' je po izidu skladbe Nea guši, ki je nastala v sodelovanju z reperjem Emkejem in je nekakšen glasbeni sredinec svetu in avtoritetam, stopil pevec Tine Matjašič.

Monsterjeva revolucija pri Ducatiju
05. 11. 2021 05.00Monster je nastal iz želje narediti nešporten ducati, ki bi bil vozniško prijazen in frajerski. Tako smo pred tremi desetletji dobili ikoničen 600 kubični naked z zračno hlajenim L-dvovaljnikom in cevnim okvirjem, ki je lahkotno zabavno vožnjo združeval s cenovno dostopnostjo in všečnim, atraktivnim videzom. Z vsemi nadgradnjami in različicami, celo takšnimi z do 1200 kubikov in trikrat večjo močjo kot prvi model, je dosegel 350.000 prodanih primerkov, letos pa doživel popolno prenovo, nad katero pravoverni »ducatisti« niso navdušeni ...

7 presenetljivih dejstev o giljotini
18. 08. 2021 05.00Giljotina, pripomoček za izvedbo smrtne kazni z obglavljanjem, je bila prvič uvedena v Franciji leta 1789. Naprava je bila sestavljena iz dveh pokončnih stebrov, prečne gredi in močno obteženega poševnega rezila. Čeprav je tema morda nekoliko morbidna, pa ta izsek zgodovine skriva številne zanimivosti. Ste vedeli, da je idejo za giljotino dal zdravnik, ki si je želel bolj humanega načina usmrtitve? Sčasoma so javne usmrtitve postale zabaven dogodek za staro in mlado, v tistem času pa so se pojavile celo otroške igrače v obliki malih giljotin. Giljotina je ostala francoska državna metoda smrtne kazni do konca 20. stoletja. Obsojeni morilec Hamida Djandoubi je bil zadnji, ki ga je leta 1977 pokončalo usodno ’poševno rezilo’. Kljub temu pa se je 189-letna vladavina giljotine uradno končala šele septembra 1981.

Kakšni so mafijski telefoni?
21. 07. 2021 06.00Tehnologija, ki nas vedno bolj obdaja, kriminalcem zaradi nenadzorovanega sledenja pogosto predstavlja trn v peti. A digitalna revolucija mafijašem prinaša tudi prednosti; ena glavnih so kriptirana sporočila. Storitve, ki omogočajo povsem anonimno izmenjevanje kratkih sporočil, v glavnem uporabljajo tisti, ki želijo prikriti kriminalno aktivnost, od tihotapljenja drog in orožja do pranja denarja.

Googlova fotografska revolucija
27. 05. 2021 06.00Googlovi telefoni Pixel že od začetka slovijo po kamerah, ki znajo predvsem po zaslugi programskih trikov ustvariti super fotografije. Žal pa je v zadnjih letih Google zaspal na lovorikah; čeprav so njihove kamere še vedno zelo konkurenčne, jih drugi proizvajalci z več tipali in vlaganjem v razvoj programja hitro dohitevajo in prehitevajo. Pisali smo že o tem, da naj bi Google z razvojem lastnega, na fotografijo osredotočenega procesorja želel znova zasesti mobilno-fotografski prestol, zdaj pa so se na spletu končno pojavile nove informacije o Googlovih fotografskih ambicijah.

Zložljiva smučarska revolucija: test Elanovih smuči Voyager 172
12. 02. 2021 06.00V sodobnem svetu je pot velikokrat del cilja samega in mobilnost dosega dimenzijo, ki ji je s klasičnimi sredstvi težko slediti. To velja tudi za smučanje, ki na daljših potovanjih pomeni sitnosti s posebno letalsko prtljago, dovolj velikimi rent-a-cari ali smešenjem na vlakih. Pa tudi doma so avtomobili (zaradi varnosti in udobja) znotraj vse manjši in včasih bi si želeli na smučišče z motociklom. Morda pa bi kdo rad imel v službi za hitre pobege na bele strmine pripravljene smuči, skrite pred zavistnimi pogledi sodelavcev in šefa.

Sprednja kamera, ki izgine
28. 01. 2021 06.00Leta 2017 je Apple predstavil iPhone X, prvi iPhone z zaslonom, ki sega od roba do roba. No, od roba do roba je pretiravanje. Na zgornji strani je v oči bodla precej velika zareza, t. i. notch, ki je skrival sprednjo kamero, tipala za prepoznavo obraza in zvočnik. Ogromno potrošnikov se je zgražalo nad vpadljivim delom črnine nad zaslonom, ki je dajal občutek odvečnosti, občutek nujnega, a nevšečnega dodatka, ki je bil posledica dejstva, da takratna tehnologija vseh potrebnih tipal še ni znala skriti pod zaslon.

Se je Apple začel zavedati svoje napake?
21. 01. 2021 06.00Pred približno enim letom so poslanci Evropskega parlamenta potrdili zakon, ki od proizvajalcev pametnih telefonov zahteva, da na polnilcih, priloženih pametnim napravam, uporabljajo univerzalen vhod – USB tip C. Zakon so sprejeli, čeprav je Apple kot protiargument pred glasovanjem navedel dejstvo, da bo univerzalizacija standarda polnjenja proizvedla ogromno e-odpadkov v obliki zastarelih polnilcev, ki jih potrošniki ne bodo več uporabljali.

Pet stvari, ki jih pričakujemo na področju tehnologije leta 2021!
16. 12. 2020 08.00Leto 2020 je bilo za vse nas stresno in milo rečeno nenavadno. A kljub vsem nevšečnostim so nas v težkih trenutkih razveseljevale tehnološke novice. ”Epidemija” zaslonov s hitrim osveževanjem, veliki premiki na področju mobilnih fotografskih sistemov, hiter razvoj tako ugodnih kot pregrešno dragih pametnih telefonov, izjemne nove igralne konzole, in, seveda, revolucija na področju procesorjev, kjer je Apple konkurenci nagnal strah v kosti. Bilo je tudi nekaj zdrsov, kot glavnega lahko izpostavimo Applovo skopuštvo z ukinjanjem priloženih polnilcev pot pretvezo varovanja okolja, a v celoti smo tehnološki navdušenci z izkupičkom lahko zelo zadovoljni. Vsi si želimo, da bo leto 2021 na skoraj vseh področjih lepše kot leto 2020, a na področju razvoja tehnologije si težko želimo sprememb. Kaj nas torej čaka v letu 2021?

Prednosti in pasti virtualnega seksa
18. 10. 2020 06.00Spolne prakse, ki vključujejo moderno tehnologije, kot je denimo seks prek telefona ali računalnika, so v današnjem času precej manjši tabu kot nekoč. Pošiljanje golih fotografij, vroči telefonski pogovori in samozadovoljevanje s partnerjem s pomočjo video klepeta, so le nekatere od oblik virtualnega seksa, ki ga je prakticiral marsikateri par, predvsem v času samoizolacije. A tako kot pri vsaki stvari tudi v tem primeru najdemo skrite pasti pa tudi prednosti.