rekreativno kolesarjenje

Ali preveč vadbe povzroča motnjo erekcije?
31. 05. 2024 02.00Čeprav je redna vadba splošno znana po številnih koristih za zdravje, lahko pretirana telesna aktivnost predstavlja določena tveganja za zdravje.

Katarina Braniselj: ''Kolo je svoboda. Ni kaj dodati.''
23. 08. 2022 05.00Na koncu sledi še najslajše. Po moškem delu predstavljamo še promotorko L'Etape Slovenia by Tour de France. To je Katarina Braniselj. V poklicnem življenju novinarka in trenutno tudi voditeljica osrednje informativne oddaje na Planet TV, v prostem času pa zaprisežena kolesarka. Katarine pa ne najdete samo na cesti, kot boste videli iz njenih odgovorov, jo velikokrat lahko srečate tudi na spletni kolesarski platformi Zwift.

L'Etape Slovenia sobotno otroško in družinsko kolesarjenje v duhu Tour de France brezplačno
18. 08. 2022 05.00V soboto, 3. 9. 2022, od 14. ure dalje bo Slovenski trg v Kranju v znamenju kolesarjenja vseh generacij. Vse preizkušnje so brezplačne in netekmovalne, prijava pa obvezna.

Jezerjanka ogrevala kolesarje za Dirko po Franciji
14. 07. 2022 05.00Četrto druženje rekreativnih kolesarjev, članov družine L'Etape Slovenia by Tour de France, ki se je odvijalo preteklo soboto, je potekalo po predhodnem kolesarjenju po Jezerjanki, še eni etapi Kranjske kolesarske rože.

To morate narediti takoj, ko nehate kolesariti
24. 06. 2022 05.00Kolesarjenje je oblika telesne aktivnosti, ki pripomore k dobremu počutju, vzdržljivosti in raziskovanju neodkritih koščkov sveta. Ima številne pozitivne učinke na telo, v kombinaciji z ustrezno uravnoteženo prehrano pa lahko pomaga tudi pri topljenju maščobnih oblog in izgubi kilogramov. Še najbolj pomemben je obrok neposredno po vadbi, saj mora nahraniti mišice in telesu povrniti energijo za ohranjanje kondicije ter doseganje vse boljših rezultatov. Kaj je torej najbolje prigrizniti po dobri kolesarski turi?

L'Etape du Tour letos dobiva slovensko sestro L'Etape Slovenia
27. 05. 2022 05.00Legendarna Dirka po Franciji je dobila svojo rekreativno različico leta 1993, ko je bila izvedena prva preizkušnja L'Etape du Tour – torej francoska izvedenka in je potekala v Pirenejih s kar tremi gorskimi vzponi: Col du Tourmalet (2115 m), Col du Soulor (1474 m), Col de l'Aubisque (1709 m) in v skupni dolžini preizkušnje kar 190 km.

Rekreativna izvedba legendarne Dirke po Franciji letos v Kranju
27. 05. 2022 05.00L'Etape Slovenia bo letos premierno izvedena 3. in 4. septembra 2022 s startom in ciljem v Kranju. Prijave na nedeljsko dirko, ki jo bo mogoče doživeti v daljši, 145 km in krajši, 70 km različici, so odprte, priprave nanjo pa v polnem teku.

Kolesarska prireditev v Rogaški Slatini vabi rekreativce vseh starosti
12. 05. 2022 11.30Slovenija ni kolesarska velesila le na področju profesionalnega kolesarstva, saj je ta šport okužil velik del Slovencev. Kolesarjenje je medtem postalo ne le individualna oblika rekreacije in borba s časom, ampak tudi razlog za druženje, zato ni presenetljivo, da je vsako leto več kolesarsko obarvanih prireditev. Novost na kolesarskem koledarju je t. i. Bobrovo bicikliranje, za katero organizatorji upajo, da bo postalo tradicionalno.

Zakaj si kolesarji brijejo noge?
25. 04. 2022 05.00Tisti, ki se resneje ukvarjajo s kolesarstvom, odgovor na to vprašanje dobro poznajo, vsi, ki ste zgolj rekreativci, nedeljski kolesarji ali pa se s kolesarjenjem šele začenjate ukvarjati, pa se verjetno sprašujete, zakaj imajo kolesarji bolj gladke noge od žensk. Medtem ko je to za "profije" nuja, so depilirane noge med rekreativci predvsem trend, ki zdaj traja že desetletje.

Nakup cestnega kolesa: kaj je treba upoštevati pred nakupom
05. 04. 2022 05.00Pomlad in suhe ceste že vabijo kolesarje, da obrišejo prah s svojih koles in začnejo nabirati kilometre. Se odločate za nakup cestnega kolesa? Za vas smo pripravili nekaj nasvetov, da boste v množici koles znali izbrati pravega za vas.

Passo Stelvio – vozniška odisejada onkraj Dolomitov
07. 08. 2020 06.00Passo Stelvio je eden najbolj ikoničnih prelazov v Evropi. Cilj je predvsem motoristov in kolesarjev, saj se na petdesetih kilometrih ceste med Bormiom in Pratom s 75 serpentinami dvigne, marsikje tudi adrenalinsko prepadno ali pa povrtano skozi skalo, 2757 metrov visoko.

Kolesarjenje v času koronavirusa: trenažer, valji ali sobno kolo?
02. 04. 2020 08.56Novi vladni odlok o prepovedi gibanja zunaj občine stalnega ali začasnega prebivališča je sprožil kar nekaj vprašanj glede kolesarjenja. Iz dodatnih pojasnil smo bili podučeni, da je rekreativno kolesarjenje znotraj meja domače občine dovoljeno. Ker je Slovenija razdrobljena na veliko občin, si tisti, ki so kolesarjenje zastavili malce bolj resno in v svoji občini nimajo hribov, si s to izjemo kaj dosti ne morejo pomagati. Tem preostane trenažer, valji ali sobno kolo, ki so v teh dneh tudi najbolj pametna odločitev.

So kolesarji res bolj izpostavljeni tveganju za raka prostate?
31. 05. 2017 14.52Ni zanemarljiv podatek, da vsako leto na tisoče popolnoma zdravih kolesarjev pošljejo na testiranja za raka prostate. Vendar pa britanski strokovnjaki mirijo, da gre za lažni preplah.

Trenirate tudi v vročih dneh? Pozor!
27. 07. 2016 08.28Za zaprisežene ljubitelje rekreacije na prostem, pa naj bo to tek, kolesarjenje, hoja v hribe ali funkcionalna vadba, niso izgovor niti prenizke niti previsoke temperature. A vendarle je treba biti v vročih poletnih dneh pri kakršni koli fizični aktivnosti previden in trenirati z glavo; telesni napor v kombinaciji z žgočim soncem in vlago ima namreč lahko tudi negativne posledice.

Si za 'zunanje' občevanje?
15. 07. 2016 10.00Živijo, Brane! V tvoji rubriki sem zasledila, da nisem edina z naslednjim problemom. Ker pa v dozdajšnjih odgovorih še nisem zasledila odgovora, ki ga iščem jaz, sem ti pisala še sama. S fantom (21 in 23 let) sva skupaj že dve leti, prav tako imava spolne odnose že podoben čas. V tem času še nisem doživela orgazma, ne z njim ne sama, nikoli, tudi pri športu ne. Pred njim še nisem bila z nikomer, on pa je že imel kar nekaj deklet in z njimi ni imel problemov z nedoseganjem orgazma. Tako da je očitno problem nekje v meni. Najin spolni odnos po navadi traja po eno uro, pri tem si pomagam tudi sama, vendar brez uspeha. Izvajava različne položaje, vendar brez uspeha. Prav tako sva za večjo sprostitev pred odnosom spila nekaj alkohola, kar je bilo tudi brez uspeha. Nekako ne veva več, kaj lahko še poskusiva. Sama pa tudi ne vem, kaj naj pričakujem kot orgazem, saj sem vedno bolj izgubljena glede tega. Zdi se mi, da pridem do neke točke, kjer sem že blizu orgazma, vendar ne gre naprej, čeprav ne spreminjam tehnike, kar naenkrat me pa vse mine, nisem več vzdražena. Kaj bi lahko bil razlog? Je razlog v glavi ali je bolj fizične narave? Pri spolnem odnosu sem sproščena in uživam, vendar bi rada več kot samo to. Nekje sem zasledila, da je razlog za nedoseganje orgazma lahko tudi kolesarjenje (čeprav ne vem, kako je to mogoče, saj naj bi pri tem športu ženska najlažje dosegla orgazem). Namreč tudi sama kolesarim – le rekreativno, vendar še vedno zelo pogosto. Je to lahko povezano? Kaj lahko še naredim/-va, da me pripeljem/-va do orgazma? Zaradi tega sem zadnje čase bolj slabe volje, saj se tega nekako sramujem, ker imam občutek, da je z mano nekaj narobe ali pa da sem nesposobna. Zadnjega pol leta se tudi sama več zadovoljujem in pri tem gledam porniče, da sem bolj vzburjena, vendar orgazma ni od nikoder. Prosim, pomagaj, oba ti bova zelo hvaležna.

Najpogostejši miti o kurjenju maščob
04. 05. 2016 08.07O tem, kako telo porablja maščobe in kdaj, kroži precej mitov. Pred vami so trije najpogostejši miti o kurjenju maščob, ki niso povsem resnični.