pretreniranost

Kako se motivirati za vadbo, tudi ko niste razpoloženi?
01. 07. 2024 03.00Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.

Zaradi teh napak v fitnesu se hitreje starate
29. 03. 2024 04.32Rekreacija naj bi nas pomlajevala, izboljšala počutje in podaljšala naše življenje. A če se zadeve lotite napačno, si lahko z njo tudi škodite. Ne le v obliki poškodb, zaradi napačnega treninga se lahko tudi hitreje starate.

Kako prepoznati pretreniranost? To so znaki kronične utrujenosti
28. 01. 2024 02.15Ljudje v veliki želji včasih pretiravamo (in pogosto v njej tudi pregorimo). Stremimo k vedno boljšim rezultatom, si zastavljamo vedno višje cilje, zadajamo intenzivnejše treninge. Vas vse boli? Ste ves čas utrujeni? Vas misel na trening ne razveseli in vsak dan bijete boj s samim seboj, da greste oz. opravite trening? Razlog za to bi lahko bila pretreniranost, ki ni samo težava vrhunskih športnikov, ki trenirajo po več ur na dan. Kako jo prepoznate in kako odreagirati nanjo?

Kako na naraven način povečati raven testosterona?
10. 08. 2023 05.00Testosteron je glavni in najpomembnejši moški hormon. Toda z leti raven tega spolnega hormona, ki uravnava spolni nagon (libido), varuje srce, skrbi za kostno maso in mišično moč ter ščiti pred osteoporozo, začne naravno upadati.

Zakaj vadba ne prinaša rezultatov?
02. 02. 2023 05.00Trdo trenirate, a ne opazite napredka? Niste edini. Marsikdo se srečuje s tem, da vestno trenira, napredka pa kar ni in ni. Pravilna vadba je morda celo bolj pomembna od vsega ostalega. Če delate napake, lahko zagotovite komaj vidne rezultate, lahko pa tak trening prinese celo več škode kot koristi in si s tem škodujete. Preverite, ali k vadbi pristopate na napačen način.

Ko zdrave navade to niso več: kdaj si z njimi v resnici škodite
19. 01. 2023 05.00Preventiva je boljša kot kurativa. To še posebej velja, ko govorimo o našem zdravju. Toda številni ne vedo, da si lahko z nekaterimi sicer zdravimi navadami v resnici škodijo.

Preverite, ali tudi vi pretiravate!
01. 03. 2019 08.29Mnogi v želji, da bi v kar najkrajšem možnem času dosegli zastavljene cilje, ki se nanašajo na hujšanje, pridobivanje mišične mase ali oblikovanja telesa, milo rečeno, pretiravajo. Seveda je gibanje poleg uravnotežene prehrane ključnega pomena, a vsakodnevni naporni treningi, po možnosti celo zjutraj in zvečer, lahko telo popolnoma izčrpajo in tako pride do stanja pretreniranosti, kar ima številne negativne učinke na splošno zdravje in počutje.