prepoznavanje

To bo eno tehnološko najnaprednejših vozil, kar so jih kdaj izdelali
25. 02. 2025 03.30Uradna predstavitev se bo zgodila naslednji teden, ko bomo izvedeli vse dodatne podrobnosti o njem, vključno s ceno.

Znaki, ki razkrivajo, da je zaljubljen v vas
18. 02. 2025 04.00Besede imajo veliko moč in način, kako jih moški uporablja za komunikacijo z vami, lahko razkrije veliko o njegovih občutkih.

To napako delate vsi vozniki, a vas lahko drago stane
15. 02. 2025 03.00Preberite, kako pravilno očistiti sneg z avtomobila in se pri tem izogniti najpogostejši napaki, ki jo boste sicer drago plačali.

Zakaj ostajamo v razmerju, ki nas ne osrečuje?
02. 01. 2025 04.00V nadaljevanju izvesti razloge, zaradi katerih osebe ostajajo v razmerjih, ki jih ne osrečujejo; kaj je krivo za to in kako to spremeniti brez slabe vesti.

Ne dovolite, da vas presenetijo ti simptomi – ukrepajte pravočasno!
30. 11. 2024 03.00Rak prostate je v velikem odstotku ozdravljiv, če ga odkrijejo pravočasno.

Kako prepoznati težave s testisi?
21. 11. 2024 03.00Spodaj izveste, katere štiri so najpogostejše in kdaj morate obiskati zdravnika.

Zaradi tega ste v veliki nevarnosti, da zbolite za rakom
24. 10. 2024 04.00Spodaj izveste, kako stres v resnici škodi našemu telesu in s čim lahko povzroči raka.

7 znakov, da še vedno ljubi bivšo
14. 10. 2024 04.45Razkrivamo, kateri znaki moškega izdajajo, da še vedno ni prebolel svoje bivše.

To morate storiti, če ste ljubosumni
26. 09. 2024 04.00Spodaj sledijo nasveti, kako uspešno odpraviti ljubosumje in tako razviti zdrav partnerski odnos.

S temi ljudmi bi morali nemudoma prekiniti stike
04. 09. 2024 02.30Predstavljamo vam sedem najbolj toksičnih tipov ljudi, ki jih morate čim prej odsloviti iz svojega življenja.

Kako zaščititi digitalno denarnico v primeru kraje pametnega telefona?
19. 08. 2024 03.00Žeparstvo je po vsem svetu v porastu in kar 38 odstotkov sredstev, ukradenih z nepooblaščenimi goljufivimi transakcijami, je posledica fizične kraje.

Delo v ženskem zaporu: Izpovedi zaposlenih
15. 08. 2024 04.53Delo v zaporu je lahko izjemno zahtevno, saj se zaposleni soočajo s številnimi izzivi, pa naj si bo to zagotavljanje varnosti, skrb za duševno in telesno zdravje zapornikov, kot tudi spodbujanje rehabilitacije oziroma novega začetka tistih, ki so se znašli za zapahi. "Naša naloga je resocializacija, ne sojenje ali obsojanje, ampak priprava na življenje po odpustu z namenom, da se kazniva dejanja ne ponavljajo več," pojasnjuje Tadeja Glavica, direktorica Zavoda za prestajanje zaporne kazni Ig, ki ga je obiskala tudi novinarka oddaje Svet Sara Volčič. Gre za edini ženski zapor pri nas, kjer sta se nedavno zgodila tudi dva resna incidenta.

Odklepanje telefona s prepoznavanjem obraza ni tako varno, kot ste mislili
08. 08. 2024 04.45Okrepite varnost svoje naprave in aktivirajte dodatne možnosti, da nihče ne bo mogel uporabiti Face ID proti vam.

Poznate pravilo ABCDE? Lahko vam reši življenje
26. 07. 2024 03.30Kaj je kožni rak in katere vrste poznamo? Kako jih prepoznati? In kako je s tem povezano pravilo ABCDE? Vse to in še več izveste v nadaljevanju.

Podjetje IKEA slovenskim potrošnikom predstavlja virtualno oblikovalsko izkušnjo z umetno inteligenco
19. 06. 2024 05.00Skupina Ingka, ki je največji lastnik in upravljavec trgovin IKEA, je v Sloveniji predstavila novo digitalno oblikovalsko izkušnjo IKEA Kreativ, ki jo poganja umetna inteligenca. Ta uporabniku prijazna platforma je zasnovana tako, da navdihuje kupce, saj jim omogoča vizualizacijo in oblikovanje njihovih bivalnih prostorov z realističnimi podrobnostmi in interaktivnimi funkcijami.

Ali so poletni prehladi res hujši od zimskih?
18. 06. 2024 03.30Na to so odgovorili strokovnjaki.

Moravčev paradoks: zakaj je umetna inteligenca boljša v šahu kot v hoji?
08. 06. 2024 02.00Računalniki so bili že pred desetletji sposobni v šahu premagati svetovne velemojstre, še danes pa se soočajo z na videz preprostimi nalogami, kot je hoja in prepoznavanje predmetov. Zakaj? Odgovor se skriva v Moravčevem paradoksu, konceptu osemdesetih let prejšnjega stoletja, ki v današnjem času spet postaja vse bolj relevanten.

Kako deluje umetna inteligenca?
17. 02. 2024 05.00Umetna inteligenca je eden trenutno najpopularnejših pojmov. Vsesplošna prisotnost pojma pa ne pomeni, da vsi razumemo osnovni princip, po katerem deluje. Članki v popularnih medijih pogosto vključujejo dokaj kompleksne pojme, npr. strojno učenje in nevronske mreže, ki pa nam brez poznavanja osnovnih mehanizmov povedo bolj malo. V tem članku želimo AI oziroma UI predstaviti na preprost način, ki bo ponudil boljši vpogled v to tehnološko enigmo.

Vzroki in zdravljenje bolečin v sklepih – koraki do boljše kakovosti življenja!
29. 09. 2023 05.00Bolečine v sklepih so lahko izjemno moteče in omejujoče, pri čemer lahko negativno vplivajo na vsakodnevno življenje posameznika. Bolečine v sklepih so kompleksen problem, ki zahteva celosten pristop k razumevanju vzrokov, diagnosticiranju ter učinkovitemu zdravljenju.

Tragičen razlog, zakaj tega zvezdnika ne boste več videli igrati
24. 05. 2023 05.00Jake Lloyd je v filmu Vojna zvezd: Epizoda I – Goreča prikazen (1999) upodobil mladega Anakina Skywalkerja, zaradi diagnoze psihične motnje (paranoidne shizofrenije), za katero so značilne blodnje in prisluhi, pa danes ne more več igrati.

Ta stran najde vse vaše fotografije na spletu, tudi tiste, za katere niste vedeli
03. 03. 2023 11.00Umetna inteligenca postaja vse bolj praktična in vseprisotna. Danes namesto nas piše že tudi članke. Marsikoga njena sposobnost plaši, in to upravičeno, saj ne vemo, kje so zares meje njenih zmožnosti in kdaj bo človeka nadvladala. S pomočjo umetne inteligence si pomaga tudi policija, ko išče storilce s tehnologijo prepoznavanja obrazov oz. umetno inteligenco uporablja za prepoznavanje osumljencev. A ta danes ni več omejena na organe pregona, kot je FBI, ki že vrsto let koristi programsko opremo Clearview AI.

Skrivnosti, ki bodo ostale večna uganka
09. 12. 2022 05.00Naša radovedna narava se venomer sprašuje o skrivnostih, zarotah in resnicah, ki se pojavljajo že skozi vso zgodovino človeštva.Nekatere stvari se sčasoma razkrivajo in dobivajo svoje epiloge, druge pa so še vedno zavite v tančico skrivnosti. Kdo je bil Jack Razparač? Je Adolf Hitler res storil samomor? Kaj pa skrivnostno območje 51? Zbrali smo nekaj največjih svetovnih skrivnosti, na katere verjetno ne bomo nikoli imeli odgovorov.

O samomorih z doc. dr. Nušo Zadravec Šedivy. ''Stiska ni nekaj trajnega in brezizhodnega, ampak jo je na ustrezne načine mogoče učinkovito naslavljati, težave pa reševati''
28. 10. 2022 05.00Ste vedeli, da na svetu vsakih 40 sekund nekdo umre zaradi samomora? Preprečevanje samomora je odgovornost celotne družbe, vsakega posameznika. ''Preprečevanje samomora je naloga vseh nas, saj lahko vsak posameznik prispeva k ustvarjanju mreže pomoči in podpore za posameznika v stiski. Vsak od nas je lahko tista oseba, ki prva prepozna, da se s posameznikom nekaj dogaja, da je v stiski, vsak izmed nas je lahko tudi tisti, ki to osebo prvi povpraša o njegovi stiski in mu prisluhne ter ponudi podporo in pomoč,'' pove doc. dr. Nuša Zadravec Šedivy, univ. dipl. psih., ki deluje na Univerzi na Primorskem, Inštitutu Andrej Marušič in Slovenskem centru za raziskovanje samomora. Opaža, da se ''v zadnjih letih mediji vse bolj zavedajo svoje odgovornosti pri poročanju o samomoru in se pri pripravi prispevkov s tovrstno vsebino opirajo na smernice o odgovornem poročanju o samomoru, ki so v letu 2010 nastale kot rezultat sodelovanja med organizacijami, ki se ukvarjamo s preučevanjem in preprečevanjem samomorilnega vedenja v Sloveniji, in novinarji ter uredniki.'' Dejstvo je, ''da veliko oseb, ki umre zaradi samomora, lahko slednje pred smrtjo na različne načine neposredno ali posredno sporoča okolici. Težava pa je, da je tovrstne opozorilne znake včasih težko prepoznati, saj so lahko zelo različni, hkrati pa imajo ljudje pogosto tudi premalo znanj o tem, kako v takšnih situacijah ravnati.'' Že to, da je posameznik slišan in da se ga vzame resno, pa je lahko prvi korak do ustrezne pomoči.

To so znaki, ki kažejo, da ste čustveno zrela oseba
22. 09. 2022 05.00Čustvena zrelost je ključna sestavina lepega in izpolnjenega življenja, saj smo prav zaradi nje sposobni prevzeti odgovornost tudi za svojo srečo. Več o znakih, ki kažejo na to, ali ste čustveno zrela oseba, si lahko preberete v nadaljevanju.

Konec divjanja. To bo moral imeti vsak nov avto
18. 08. 2022 05.00Nedavno je v veljavo stopila nova direktiva Evropske unije, ki zahteva, da imajo vsi novi avtomobili vgrajen sistem za inteligentno omejevanje hitrosti. Poleg tega varnostno-asistenčnega sistema, katerega cilj je zmanjšanje števila smrtnih žrtev kot posledica prometnih nesreč zaradi neprilagojene hitrosti, nova direktiva na področju tehničnih lastnosti novih vozil na evropskih tleh zahteva serijsko vgrajen sistem za ohranjanje voznega pasu, črno skrinjico, sistem za zaviranje v sili in sistem za opozarjanje o zaspanosti voznika.

Kaj je prozopagnozija, redka bolezen, za katero (domnevno) trpi Brad Pitt
08. 07. 2022 12.00Potem ko je igralec Bruce Willis pred časom sporočil, da trpi za afazijo in se je zato prisiljen umakniti iz igralstva, in je Justin Bieber razkril, da trpi za sindromm Ramsayja Hunta, je javnost o redki bolezni obvestil še Brad Pitt, ki trdi, da se bori z redko boleznijo imenovano prozopagnozija.

Metina očala AR: Ko se meja med virtualnim in resničnim zabriše
06. 07. 2022 05.00Zuckerbergovo podjetje Meta se že več let ukvarja z virtualno resničnostjo. Leta 2019 predstavljen Quest, preimenovana očala VR Oculus, ponujajo solidno izkušnjo virtualne resničnosti. A kot je Zuckerberg omenil že pri preimenovanju podjetja Facebook v podjetje Meta, cilj tega digitalnega velikana ni le omogočanje igranja iger VR.

8 razlogov, zakaj ne morete shujšati
11. 04. 2022 05.00Veliko razlogov za prenajedanje je v naši glavi, pojasnjuje nutricionistka, ki je številnim ljudem pomagala, da so izgubili odvečne kilograme. Prepoznavanje vaših sprožilcev za prenajedanje velja za prvi korak k spreminjanju prehranjevalnih navad.

Diktatorja spoznate že po obrazu
15. 03. 2022 05.00Ne sodi knjige po platnicah, nas učijo. A študija, v kateri so ugotavljali, ali je diktatorja mogoče prepoznati že po obrazu, to trditev zavrača in potrjuje staro tezo, da lahko po obrazu zelo natančno ocenimo človekov značaj ter njegovo politično, versko in tudi spolno orientiranost.

Kaj pravi znanost na zgodbe o duhovih?
03. 03. 2022 05.00Skoraj ni človeka, ki ne bi vsaj enkrat v življenju slišal strašljive zgodbe o duhovih. Gre za temo, ki mnogim vzbuja precej zanimanja, spet drugim odpor in strah. Kaj je res in kaj le plod človeške domišljije? Obstaja kar nekaj teorij o tem, kaj so v resnici duhovi, mi pa smo pobrskali, ali obstajajo tudi znanstvene razlage za paranormalne dogodke, o katerih poročajo mnogi. Kaj je tista skrivnostna senca sredi noči, kaj pomenita mravljinčenje po hrbtu in nenavaden občutek skrivnostne prisotnosti? Preverite nekaj najpogostejših teorij o nadnaravnih pojavih, ki temeljijo na razlagah znanstvenikov z različnih področij. Ker pa obstaja tudi svet onkraj znanosti, vsakomur prepuščamo, da verjame, kar želi verjeti.