pravila zasebnosti

Resničnostni šov bogatašev ali ko se Meta spravi nad Twitter
11. 07. 2023 05.00Najvplivnejša moža za najvplivnejšimi socialnimi omrežji se zadnje čase vedeta, kot da bi bila v resničnostnem šovu.

FKK plaže: zlata pravila obnašanja na nudistični plaži
15. 06. 2021 06.00Marsikdo ob besedi nudizem pomisli na napačne stvari. Tudi na razvrat na plaži oz. v kampih. A takšna dejanja so tudi tam tako sankcionirana kot povsod drugod. Nudizem ni enako voajerizem in tu ni prostora za seksualizem, ekshibicionizem in fetiše. Tovrstna golota ni golota, ki vzburja, pač pa daje občutek svobode. Tudi v Sloveniji najdemo veliko ljubiteljev naturistike, ki je sicer širši pojem in goloto zajema tudi zunaj plaž in kampov, saj gre za način življenja.

Samo za tvoje oči: kako brskati po zasebnem profilu Instagrama brez ''povabila''
15. 08. 2019 07.43Čeprav ima glavnina uporabnikov Instagrama odprt profil, pa se med njimi še vedno najdejo mnogi, ki imajo zaklenjen profil, ki ni javno dostopen in je rezerviran samo za izbrance. Najboljši in edini povsem zakonit način, da dobite dostop do vsebine je, da lastniku računa pošljete prošnjo za sledenje. A včasih to ne pride v poštev. Takrat se lahko poslužite neuradnih in pogosto etično spornih metod.

Sledilcem je naročil, naj pokončajo vse, ki jih bodo našli v hiši!
07. 08. 2019 07.27Leta 1934 rojeni Charles Manson je brez dvoma eden najbolj razvpitih kultnih kriminalcev v ameriški zgodovini. Velik del svojega življenja je preživel na halucinogenih drogah in pod njihovim vplivom zagrešil številne zločine, istočasno pa sanjal o karieri glasbenika in tekstopisca. A žal je kriminal prevladal nad umetnostjo in leta 1971 je bil Manson najprej obsojen na smrt, leto pozneje pa na doživljenjski zapor. A s tem se prah okrog njega še zdaleč ni polegel ...

Podnevi prijatelj, ponoči izdajalec – iPhone vohuni za vami, ko spite
05. 06. 2019 07.14Apple se hvali, da kar se zgodi na iPhonu, tam tudi ostane. A kot kaže, ni mož beseda, saj aplikacije tudi takrat, ko spite, neumorno delajo in zbrane informacije posredujejo naprej. To pravzaprav ni presenečenje, glede na to, da ste, dokler aplikacije ne plačate, vi pravzaprav produkt. Kaj lahko storite, da preprečite trgovanje z vašimi osebnimi podatki?

Google bo Špancem plačal 900.000 evrov! Kaj pa nam?
24. 12. 2013 09.12Španska agencija za varstvo podatkov je Googlu prejšnji teden naložila kazen v višini 900.000 evrov zaradi "resne kršitve" zasebnosti uporabnikov. Španija je tako postala prva država, ki je ameriškemu podjetju zaradi sporne zasebnostne politike, ki jo je Google objavil v začetku lanskega leta, zaračunala kazen.