osteoporoza

Zato bi morali vsak dan v službo s kolesom
14. 06. 2024 04.00Če se sprašujete, zakaj vedno več ljudi prihaja v službo s kolesom, berite naprej.

To so zgodi, če uživate preveč soli
16. 02. 2024 13.46Sol v zmernih količinah je pomemben del prehrane, saj vsebuje natrij, ki je ključen mineral za normalno delovanje telesa. Natrij je vpleten v uravnavanje ravnotežja tekočin, delovanje mišic, prenos živčnih impulzov in ohranjanje ustrezne krvnega tlaka. A obstaja tanka meja med ravno prav in preveč soli.

Andropavza ali tudi moški imajo meno
25. 04. 2022 05.00Andropavzi oz. moški menopavzi pogosto rečemo ''kriza srednjih let''. Gre za prehodno obdobje, ki ga imenujemo tudi ''drugo otroštvo''.

Kofein vpliva na zdravje naših kosti
15. 09. 2021 05.00Marsikdo ne more brez kave. A večina se nikoli ni posebej poglabljala v to, kakšne posledice ima prekomerno uživanje kave ali samo srebanje le-te. V dvojno slepi študiji so strokovnjaki raziskovali vpliv uživanja velikih količin kofeina na izčistek kalcija, natrija in kreatina in prišli do pomembne ugotovitve.

Ob takšnem vremenu čutimo večjo bolečino
26. 10. 2019 07.00Mnogi ljudje so vremensko občutljivi in imajo težave s spremembo vremena. Predvsem starejši pogosto iz bolečin v telesu vedo, da se obeta sprememba. A kot je pokazala študija raziskovalcev z univerze v Manchestru, vse stare modrosti ne držijo, vsaj kar se tiče bolečin, ki jih prinaša slabo vreme, kajti mraz sam po sebi še ne prinaša večjih bolečin za ljudi, ki trpijo za določenimi zdravstvenimi težavami, saj je občutek bolečine v resnici večji ob toplejših in vlažnejših dneh.

Prelomna operacija: menopavzo prestavili za 20 let
05. 08. 2019 07.58Menopavza običajno nastopi med 41. in 59. letom starosti, izogniti pa se ji ne more nobena ženska, a v bodoče jo bo lahko dodobra zamaknila, saj so v Veliki Britaniji razvili postopek, ki lahko menopavzo odloži tudi za 20 let.

Kako dvigniti raven testosterona?
29. 08. 2018 15.51Kadar moškemu primanjkuje testosterona, se z njegovim telesom dogaja ravno nasprotno kot v puberteti. Zmanjša se torej libido in posledično tudi število spolnih odnosov, nastopijo motnje erekcije, neplodnost, spremembe v telesni konstituciji, manjša telesna in obrazna poraščenost, osteoporoza in celo psihične motnje. A čeprav se v povprečju začetni znaki pomanjkanja testosterona pojavijo po 40. letu, močneje izraženi pa postanejo po 50. letu, nikar ne tvegajte in z ustreznim življenjskim slogom povečajte raven testosterona.

Že dalj časa delate na otroku, pa ne uspe? To je lahko vzrok!
14. 12. 2016 11.06Neplodnost postaja vse pogostejša težava pri Slovenkah in Slovencih, saj vse več parov išče zdravniško pomoč, ker jim kljub trudu in preizkušanju najrazličnejših metod ne uspe zaploditi otroka. Do tega lahko pride zaradi najrazličnejših dejavnikov. Preverite, kateri so najbolj pogosti!