Najbrž bi se vsakdo, ki je kdaj koli videl ta pojav (ki ga na Zemlji lahko vidimo na skrajnem jugu ali severu, torej Arktiki, Antarktiki, pa tudi v Avstraliji in drugod), strinjal, da gre za eno najlepših in najbolj nepozabnih izkušenj na svetu.
Aurora sicer nastane, ko atomi v zgornjih predelih atmosfere fluorescirajo, ko jih zadenejo hitri nabiti delci. Slednji sicer izvirajo iz Sonca, na območja polarnega sija pa jih usmerja Zemljino magnetno polje. Če aurora že na Zemlji ponuja prekrasen pogled, je iz vesolja še lepša. Ker imajo možnost ogleda iz vesolja zares redki posamezniki, se moramo običajni smrtniki zadovoljiti z redkimi posnetki iz vesolja. Na svetovnem spletu je tako pred kratkim zaokrožil posnetek Félixa Pharanda. Ta je video s tehniko time-lapse (prav tako kot pri potovanju Zemlje) sestavil iz posnetkov vesoljske agencije NASA.
Oglejte si osupljiv video aurore australis, kot so ga videli astronavti na mednarodni vesoljski postaji.
Zanimivo
Navadni smrtniki tega ne vidijo!
Po spletu so pred kratkim zaokrožili dih jemajoči posnetki pojava, znanega kot "aurora australis" oziroma južni sij. Gre za pojav, dejansko enak bolj znanemu severnemu siju, le da se prvi pojavlja na jugu.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV