Tako ugotavlja nedavna študija, objavljena v znanstveni reviji American Journal of Psychiatry, ki se naslanja na podatke, ki so jih avtorji študije iz arizonske državne univerze zbirali več desetletij oz. do 45. leta starosti 1.037 posameznikov iz Nove Zelandije, rojenih med letoma 1971 in 1973. Čeprav je marihuana rekreativna droga, ki ni močno zasvojljiva in s katero se načeloma ne da predozirati, pa več kot očitno ni tako zelo nedolžna ovčica.
Raziskovalci so se osredotočili predvsem na inteligenčni kvocient v različnih življenjskih obdobjih in odvisnost od uživanja marihuane. Kot se je izkazalo, so imeli dolgotrajni kadilci v primerjavi z vrstniki pri kognitivnih testih precej slabše rezultate. Ti so bili slabši tudi v primerjavi z alkoholiki in kadilci tobaka, prav tako z občasnimi uživalci marihuane. Poleg tega naj bi prekomerno uživanje marihuane spreminjalo podobo možganov, kar so raziskovalci ugotovili na podlagi primerjav posnetkov možganov dolgotrajnih kadilcev marihuane in vrstnikov, ki marihuane niso uživali. Kot se je izkazalo, je bil pri kadilcih marihuane hipokampus precej manjši kot pri drugih. Zato se s kajenje poveča tudi tveganje za demenco.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV