Počakajte, da vas napad lakote mine
Naj vas napadi lakote ne ponesejo takoj do hladilnika ali shrambe, kjer bi v hipu opustošili police. Vedite, da se bo strašanski napad lakote postopoma umiril in zagotovo minil. Imejte v mislih, da tovrstni napadi niso vedno odraz potreb vašega telesa, pač pa jih izzovejo s tem nepovezani dejavniki, kot so denimo vonjave, lahko so tudi posledica izpostavljenosti stresu ali pomanjkanja spanca.
Več spite
Na nezadostno kvantiteto in kvaliteto nočnega počitka se bo vaše telo začelo odzivati z napadi lakote čez dan. Te izzove povečana raven hormona grelina. Poleg tega imejte v mislih, da ni dobro jesti tik pred spanjem, saj boste s tem dvignili raven sladkorja v krvi, kvaliteta spanca pa bo slabša. Če boste svojemu telesu privoščili dovolj nočnega počitka, pa se bo dvignila raven hormona leptina, ki zmanjšuje apetit in preprečuje kopičenje maščob.
Za zajtrk pojejte več proteinov
Ogljikovi hidrati vas hitro napolnijo z energijo, a boste po obroku, ki temelji predvsem na njih, hitro spet lačni. Če si boste za zajtrk privoščili več proteinov, boste siti tja do kosila in ne boste imeli razlogov za slabo voljo, ki bi bili povezani z nezadovoljnim želodcem. Za zajtrk poskusite zaužiti vsaj 30 gramov proteinov, zato si pripravite jajca s slanino, vključite grški jogurt ali pohrustajte pest oreščkov.
Začnite kosilo s skledo juhe
Verjetno ste že bili v situaciji, ko ste pred kosilom popili preveč vode, potem pa niste bili več pretirani lačni. To je super trik, če se želite izogniti prenajedanju. Enak učinek ima tudi skleda juhe, ki je lahko v teh vročih dneh tudi hladna. K vašemu boljšemu počutju bodo obenem pripomogli tudi vitamini, minerali in antioksidanti, ki se skrivajo v teh tekočih dobrotah.
Pijte
Vedite tudi, da lakoto morda čutite zato, ker ste dehidrirani, zato si čez dan večkrat privoščite po nekaj požirkov vode. To bo vsekakor pozitivno vplivalo na vaše splošno počutje in zdravje.
Za kosilo zaužijte več vlaknin
Vlaknine so v sadju, zelenjavi, stročnicah, polnozrnatih živilih in oreščkih. Naše telo jih ne prebavi, nekatere pa so hrana bakterijam, ki živijo v našem črevesju. Če v obrok vključite več vlaknin, boste dlje časa siti, poleg tega boste občutno skrajšali prehod hrane skozi črevesje, kar izjemno pozitivno vpliva na vaše zdravje. Priporočljivo je zaužiti vsaj 30 gramov vlaknin na dan.
Ugasnite televizorje, telefone ...
Med jedjo ne buljite v televizorje, telefone in računalnike. Pozornost preusmerite na hrano, naj vaši možgani registrirajo, da ste med procesom hranjenja. Jejte počasi in se ne bašite s hrano. Ko imate napade lakote, storite ravno obratno. Poglejte kakšen zabaven posnetek in na ta način preusmerite pozornost.
Več telovadbe, manj odrekanja
Če boste manj jedli ali celo stradali, bo vaše telo to hitro zaznalo in se seveda odzvalo – s kopičenjem energije. Namesto da bi se odrekali hrani, se odvečnih zalog znebite s telesno aktivnostjo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV