Študija iz leta 2002 (Ali ima sperma antidepresivne učinke?), ki sicer temelji na vaginalnem in ne oralnem seksu, pravi, da določeni hormoni v spermi pozitivno vplivajo na duševno zdravje. Avtorji ugotavljajo, da so ženske, ki uživajo v nezaščitenih spolnih odnosih, manj depresivne kot tiste, ki so uporabljale zaščito v obliki kondoma. Čeprav ne moremo trditi, da ima nezaščiten seks antidepresivne učinke, saj so za to potrebne nadaljnje raziskave, je dejstvo, da semensko tekočino sestavljajo spojine, kot sta serotonin in oksitocin, ki izboljšata razpoloženje in so jih odkrili v krvi žensk, ki so doživele izliv sperme v nožnico. Je pa res, da so proteini in druge koristne snovi prisotne v tako majhni količini, da je učinek po mnenju večine strokovnjakov zanemarljiv in zaradi goltanja sperme ne boste imeli bolj sijočih las in kože.
V primeru, da sperme ne pogoltnemo, delno zmanjšamo tveganje za okužbo s spolno prenosljivimi boleznimi, kot so hepatitis, HIV in genitalni herpes ipd., ne pa v celoti, saj se lahko okužimo tudi prek ranic ali ob stiku z genitalijami. Zato imajo nekateri kondomi okus, da lahko tudi zaščiteni uživamo v oralnem seksu. Sperme naj se izogibajo tisti, ki so preobčutljivi na semensko plazmo (HSP). Več o tem si lahko preberete TU.
Strah, da so v spermi bakterije in da bi z zaužitjem prišle v telo, ima precej žensk. Toda ta strah je pri rednem spolnem partnerju odveč, saj se v spermi zdravega moškega nahaja precej manj bakterij, kot jih je v njegovi slini.
Ko ženska pogoltne spermo, je to za partnerja zelo intimno dejanje. Za spermo velja, da nima posebnega okusa, ima pa značilen vonj in strukturo, ženskam pa povečini ne ustreza. In ne, ženska ne more zanositi, če spermo pogoltne, telo pa tovrstno tekočino zlahka prebavi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV