11. november je zadnja leta znan tudi kot dan samskih, lahko pa bi rekli, da tudi dan spletne nakupovalne mrzlice na Kitajskem, potem ko je kitajski spletni velikan Alibaba leta 2009 ta praznik izkoristil v komercialne namene in začel na ta dan ponujati nore popuste.
11. 11 so za dan samskih razglasili zaradi simbolike štirih enic v datumu – te naj bi simbolizirale vejice brez stranskih vej, kar simbolizira dejstvo, da samski ne dodajo nove "veje" družinskemu drevesu, istočasno pa simbolizira štiri študente, ki so si ga izmislili. Ideja za praznik naj bi se porodila samskim študentom na nandžinski univerzi, ki so bili siti tarnanja nad dejstvom, da so samski, in so namesto tega to raje proslavili. Praznovati so ga začeli leta 1993 in hitro se je razširil na druge univerze. Na začetku je bil to zgolj praznik moških, s pojavom družbenih omrežij pa je postal univerzalen in mednaroden. Ta dan na Kitajskem običajno prirejajo zabave, na katerih se družijo samski, ti pa tako morda srečajo sorodno dušo in izstopijo iz "kluba". Na ta dan ljudje sicer slavijo tudi razmerja, saj se na Kitajskem na ta dan poroči precej več parov kot na druge dni.
Dan samskih je danes največji nakupovalni praznik na svetu – tako v fizičnih kot v spletnih trgovinah. Tako je, večji je od zloglasnega črnega petka, ki je en dan po ameriškem dnevu zahvalnosti. Pa naj še kdo reče, da se praznine v srcu ne da zapolniti z zapravljanjem!
Na temo samskosti si lahko več preberete v številnih naših člankih:
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV