Tehnologija brezžičnega prenosa podatkov je vedno bolj napredna. Prva omrežja so zmogla ’prenesti’ do dva megabita podatkov na sekundo 100 metrov daleč, v petnajstih letih pa so te hitrosti narasle tudi do več sto megabitov na sekundo na razdalji nekaj sto metrov. Spodobno, vendar mačji kašelj v primerjavi z najnovejšim nemškim Wi-Fi omrežjem.
V tehnološkem inštitutu v nemškem Karlsruheju so razvili brezžično omrežje, ki je zmožno prenosa večih visoko ločljivostnih filmov v eni sami sekundi. Hitrost prenosa znaša do 40 gigabitov na sekundo! Kako jim je uspelo? Medtem, ko ’običajni’ prenos podatkov poteka pri relativno nizkih frekvencah do 5 GHz, se podatki po ’super Wi-Fiju’ pretakajo z visoko frekvenco 240 GHz. Rekordni prenos podatkov so zabeležili na razdalji enega kilometra, oddajnika pa so postavili na vrhu dveh stolpnic in to ne brez razloga. Zaradi visoke frekvence signala, je to omrežje v zaprtih prostorih praktično neuporabno, saj ga zaustavi že povsem običajna stena. Izjemno hiter prenos podatkov je mogoč le v ’vidnem’ polju oddajnikov, vprašljiv pa je tudi vpliv na elektronsko onesnaženje okolice.
Nemci so z omenjenim prenosom postavili nov svetovni rekord v brezžičnem prenosu podatkov, rešitev pa bi bila uporabna za distribucijo omrežne povezave na urbanih območjih, kjer je vzpostavitev optičnega omrežja predraga, sprejemniki in oddajniki pa so v tem primeru veliko bolj kompaktni, kot pri običajnih omrežjih.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV