PlayStation, Xbox, Wii – nesporni vladarji ’konzolnega’ sveta, na katere prisegajo ’kratkohlačniki’ vseh starosti širom tega sveta. Proizvajalci teh igralnih konzol so živeli spokojno in lepo. Ves čas so imeli pod nadzorom, kaj počneta preostala konkurenta in če so pri kakšni generaciji ’udarili’ mimo, so pač nadgradili ob naslednji izdaji. Kot kaže, pa je ’romantičnih’ časov konec – prihaja androidna flota!
Ouya
Vse se je pričelo z majhno kocko. Snovalci so jo zapolnili s štirijedrnim 1,7 GHz procesorjem, 1 GB delovnega spomina, HDMI izhodom, USB in Micro USB vhodi ter Wi-Fi, Bluetooth in UTP povezljivostjo. Kocki z dolžino stranice 7,5 cm so dodali še 8 GB notranjega spomina, Nvidiino grafiko, operacijskim sistemom Android Jelly Bean in brezžičnim igralnim ploščkom. Zamisel so predstavili na spletnem portalu ’Kickstarter’ in zbrali rekordnih 6,5 milijona evrov! Z letošnjim poletjem je stekla prodaja, konzola z enim igralnim ploščkom je na voljo za 75 evrov, dodatni plošček velja 40 evrov, zaenkrat pa je na voljo dobrih 200 iger.
GamePop
Nekoliko drugačno taktiko je ubralo podjetje BlueStacks s svojo konzolo GamePop. Delovala bo na principu mesečnih naročnin – za zmogljivejšo različico bo potrebno odšteti 100 evrov, mesečna naročnina pa bo znašala 5 evrov, omogočala pa bo neomejen dostop do 500 iger. Osnovna različica konzole bo brezplačna, v zameno za letno naročnino pa jo bo naročnik lahko obdržal. Poleg androidnih iger se bo dobro razumela tudi z aplikacijami na osnovi operacijskega sistema iOS.
GameStick
Konzola, ki bo k prvim kupcem zašla letošnjo jesen ima podobne karakteristike, kot Ouya. Je majhna in zasnovana kot prenosna konzola, ki bi jo uporabniki lahko brez težav nosili s seboj. Osnovni paket zajema konzolo, igralno palico in igralni plošček, na voljo pa bo za 60 evrov, dodatni plošček pa za 30 evrov.
Green Throttle Games
Gre za igralni plošček, namenjen igranju iger na androidnih napravah, ki se lahko prelevi v igralno konzolo. Omogoča priklop ostalih androidnih naprav na TV zaslon, zanj pa je potrebno odšteti 40 evrov.
Nvidia Shield
Ne ravno igralna konzola v pravem pomenu besede, saj je opremljena z lastnim zaslonom ločljivosti 1280 x 720 točk. Poganja jo štirijedrni 1,9 GHz procesor z 2 GB delovnega pomnilnika. 5-palčni zaslon je občutljiv na dotik, konzola pa je opremljena z Wi-Fi, Bluetooth in GPS tehnologijo. Na njej lahko igrate tudi igre, ki jih zaženete na vašem osebnem računalniku. Zanjo bo potrebno odšteti dobrih 200 evrov.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV