Poleg Facebooka, Twitterja in Googla+ je na svetovnem spletu še veliko ostalih, sicer manj poznanih družbenih omrežij, ki želijo uporabnike prepričati z nekimi dodatnimi funkcijami. In poleg omrežja Tumblr in Pinterest prihaja tudi družbeno omrežje, namenjeno muslimanom.
Njegovi snovalci računajo, da bi lahko Salamworld v treh letih pritegnil od 30 do 50 milijonov uporabnikov, s čimer pa se še vedno ne bi niti najmanj približal največjemu izmed njih, Facebooku. Ta ima namreč okoli 845 milijonov uporabnikov.
Videoposnetek, s katerim se promovira Salamworld, prikazuje in poudarja, kako to družbeno omrežje ustreza potrebam modernih muslimanov ter da je posvečeno islamskim in družinskim vrednotam. Namen je premagati politične, kulturne in jezikovne prepreke ter ''muslimane odpreti svetu in svet muslimanom'', je dejal eden izmed njegovih snovalcev.
Največja razlika v primerjavi s Facebookom (poleg tega, da je namenjen za muslimane) je v tem, da se na tem omrežju ne bodo prikazovale "škodljive in prepovedane" vsebine, tako da naj bi bil idealen za mlade muslimane. Ustanovitelj družbene mreže Abdulvahit Niyazov je nedavno v nekem intervjuju izjavil, da bo Salamworld muslimanom končno omogočil mesto na spletu. Po zadnjih ocenah prihaja iz muslimanskih držav več kot 300 milijonov uporabnikov interneta, ta številka pa naj bi se v naslednjih 10 letih dvignila na 700 milijonov. Jasno je, da je potencialno število uporabnikov izredno veliko, poleg samega povezovanja muslimanov pa bo to tudi odlična prilika za zaslužek.
Ruski in turški investitorji so že sporočili, da bodo v Salamworld vložili 11 milijonov evrov, predvideva pa se, da bodo stroški za prva tri leta obratovanja znašali okoli 30 milijonov dolarjev (za infrastrukturo in širjenje).
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV