Kot so potrdili pri podjetju, ne bodo več ponujali možnosti nadgrajevanja sistemov, ki niso bili nadgrajeni od oktobra 2013.
Sprememba pri Lollipopu je sicer dobra, slab del novice pa je, da ima približno dve tretjini vseh uporabnikov Android sistema naloženo različico Android 4.3 (Jelly Bean) ali starejšo. V praksi to pomeni, da je s tem na cedilu pustil skoraj 930 milijonov uporabnikov mobilnih naprav.
Adrian Ludwig, vodja oddelka za varnost pri Androidu, je pojasnil, da to v resnici ne predstavlja tako velike težave, saj ima večina uporabnikov z operacijskim sistemom Android 4.3 ali starejšim, redno posodabljane naprave, poleg tega pa naj težav ne bi imelui tisti, ki so nalagali aplikacije zgolj iz preverjenih 'trgovin', recimo Google Play.
Zakaj?
Za starejše operacijske sisteme naj posodobitev ne bi zagotavljali, češ da je preveč zapleten postopek, WebKit, ki je del pogona WebView, naj bi bil recimo okoli 5 milijonov vrstic dolga koda, ki jo na stotine razvijalcev mesečno dopolni z na tisoče novimi ukazi. Sprememba več kot 2 leti starega WebKita bi tako pomenila velik poseg v kodo, kar pa naj bi bilo praktično nemogoče varno izvesti.
Kako se izogniti težavam?
Uporaba posodobljenega brskalnika preko Google Play in uporaba aplikacij preverjenih virov bi tako morala biti dovolj, da bi bil uporabnik varen pred kibernetskimi kriminalci. Naložiti si je treba torej spletni brskalnik, ki ne uporablja pogona WebView. Takšna sta recimo mobilna različica spletnega brskalnika Chrome (za Android 4.0 ali novejši) in Firefox (Android 2.3 ali novejši).
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV