Nova študija, ki jo je opravilo podjetje Intel, je pokazala, kako aktivni smo v resnici na spletu. Vsako minuto naj bi tako bilo poslanih 204 milijonov elektronskih sporočil, prenesenih več kot 47.000 aplikacij, na Amazonu pa je vsakih 60 sekund oddanih za 65.000 evrov naročil.
Istočasno je pregledanih okoli 20 milijonov fotografij in 6 milijonov Facebook strani ter 1,3 milijone posnetkov na portalu YouTube, vsako minuto pa naložimo 3000 fotografij na Flickr. Na Pandori se vsakih 60 sekund odvrti za 61.000 ur glasbe, nepridipravi pa ukradejo 20 identitet. Pa še en zanimiv podatek: da bi si lahko posameznik ogledal vse video vsebine, ki so na splet naložene v eni sami sekundi, bi potreboval pet let!
Dejstvo je, da se s pomočjo naprav (pametnih telefonov, tablic, ur, prenosnikov, računalnikov itd.) in internetne povezave lahko v krajšem času prebijemo do večjega števila informacij in dosegamo veliko večje število oseb. S povečevanjem števila naprav, ki jih ima vsak posameznik, pa se naša internetna aktivnost še povečuje. Poslušanje glasbe, gledanje video posnetkov, prenašanje fotografij, igranje video igric na internetu, osveževanje podatkov na družbenih omrežjih, spreminjanje statusa in nadgrajevanje aplikacij - vs to so aktivnosti, ki vplivajo na promet na internetu.
V sklopu študije pa se strokovnjaki niso oosredotočili zgolj na trenutno situacijo, temveč so želeli pogledati tudi v prihodnost. Predvidevajo, da bo do leta 2015 število naprav, ki so povezane na internet, še enkrat večje od svetovne populacije.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV