Naslednji korak, ki ga napovedujejo, je baterija, ki bi bila 10-krat močnejša. To pomeni tudi korak naprej v razvoju električnih avtomobilov, saj bi se podobne (a veliko večje) baterije lahko uporabilo tudi v avtomobilski industriji. Kot pojasnjujejo, kilogram goriva pomeni okoli 13.00 vatnih ur energije, kilogram baterije pa le okoli 500 vatnih ur, zaradi česar električni avtomobili z enim polnjenjem opravijo lahko veliko krajšo pot. Močnejše baterije bi pomenile večjo prevoženo razdaljo z enim polnjenjem.
Baterija sicer uporablja nanopore, v katerih se nahajajo elektroliti, po katerih se pretaka energija po elektrodah v nanocevkah iz enega konca na drugega. Nanopore so združene v baterijo velikosti znamke. Kot razlagajo znanstveniki, je nanopora izjemno majhna luknjica, približno 80.000-krat manjša od premera človeškega lasu, ki so jih izdelali na keramični površini.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV