Skejtanje svoj izvor dolguje surfarjem na obalah Havajev in Kalifornije, ki so prečno gibanje na deski prenesli na kopno. A križarjenje na majhnih koleščkih po cestah je hitro postalo več kot dopolnilo surfanju, samosvoj šport s svojim slogom, ki je v tem delu sveta še kako živ. Preverili smo, kaj se dogaja v Los Angelesu in njegovem zaledju.
Surfanje po asfaltu v dnevih brez valov se je kmalu razraslo v samosvoj šport, ki se je razcepil v dve skrajnosti prostega sloga in hitrostnega deskanja na longboardih. In pri trikih prostega sloga, s katerimi smo se (predvsem v 90. letih prejšnjega stoletja) ukvarjali tudi Slovenci, še danes enega svetovnih centrov dogajanja predstavlja Venice Beach. Ulični stil Los Angelesa je v enem bolj ikoničnih skejtparkov na obali Pacifika ujet v bazene, ki omogočajo izvajanje trikov, o katerih pionirji tega športa niso mogli niti sanjati.

Druga skejtarska poslastica je 600 kilometrov severneje. Prelaz Donner v zaledju jezera Tahoe, kljub za severnoameriški kontinent skromni nadmorski višini 2200 metrov, velja za enega najbolj ikoničnih v tem delu sveta. Stara cesta že od sedemdesetih let prejšnjega stoletja predstavlja izziv za drzneže na deski z drobnimi kolesci. Danes longboardarji tu dosegajo hitrost 80 km/h ... V Sloveniji ima podoben status cesta s Strme rebri v Osilnico, a to je že druga zgodba.

KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV