Toskanske ceste so namreč tiste, na katerih ta motocikel zares zaživi. Ne le, ker se všečno italijansko oblikovanje zlije z okolico, ampak ker je narejen za razgibane ceste, na katerih se nam ne mudi in kjer cilj niti ni tako pomemben kot pot in vsa lepota ob njej. Strahovi, da bo 800 kubičnih centimetrov 173-kilogramskega motocikla premalo za to daljavo, se na ovinkih med čarobno gričkasto pokrajino (tudi v dvoje), hitro razblinijo v pršu vetra in brnenju Ducatijevega dvovaljnika l-zasnove.
Na takih ovinkih ugotovimo, da je z dobrimi 50 kilovati moči in blizu 200 km/h končne hitrosti ravno prav zmogljiv, da je zabaven in ni strašljiv. Toda kljub relativno majni moči in dimenzijam (dolžine 210 cm in s sedežem na prijetnih 79 cm), to ni motorček, ampak povsem resen osemstokubični stroj, ki se lahko po vozniškem veselju in imidžu postavi ob bok kateremukoli večjemu bratu. In tisto, kar je najbolje: po zaslugi nizkega težišča, širokega krmila in vsestranskih gum se svoboda ne neha niti s koncem asfalta.
Jasno, da to ni enduro in še manj velik potovalni terenec, ki bi ga lahko ovesili s stotinami kilogrami prtljage in odpeljali na konec sveta, ampak prav zato ponuja tisto lahkotno svobodo filozofije travel light and have fun, ki smo jo dandanes že skoraj pozabili in ki jo kljub hardcore avanturističnemu imidžu na velikih četrttonskih dvokolesnikih s sedežem na 90 centimetrih in ceno avtomobila težko doživimo. Scrambler je tudi s ceno in lahkotnostjo njegovo pravo nasprotje, a tretjemu tisočletju primerno vendarle ima vsa najsodobnejša elektronska pomagala, ki bdijo nad našo varnostjo. Tako ima vse, kar imajo veliki, le da v prijetnejšem paketu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV